Як привчити дитину до праці?

Як підготувати дитину до дорослого життя? Як зробити так, щоб життя дитини стало красивим, радісним і корисним? Напевно, всі батьки задавалися цим питанням. Відповіддю послужить головне правило — навчити дитину працювати і отримувати від цього позитивні емоції. Від цього бажання залежить все життя вашого малюка.

дети-помогают-по-хозяйству1Багато батьків думають, що доросле життя малюка починається зі школи. І трудове виховання настає саме тоді. Але це помилка! Трудова діяльність кожної дитини починається ще з пелюшок. Малюк сам пробує тримати голову, сам перевертається, вчиться тримати ложку і починає ходити.

Трохи подорослішавши, наші маленькі помічники біжать на допомогу мамі і татові. Нехай це бажання часто буває короткочасним, через незрілість нервової системи і швидку перевтому. Але саме з таких невеликих моментів і починається перша трудова діяльність.

Наприклад, маленька дівчинка вирішила випрати одяг своєї ляльки. Який в цьому сенс, запитаєте ви? А такий, що дівчинка вже починає дбати про свої іграшки. Вона докладає до цього зусилля і силу волі. Щоб цей процес був доведений до кінця, мама малюка теж повинна взяти участь. Щоб малятку це швидко не набридло, можна дати їй маленький шматочок мила, показати, як перуть одяг. І в кінцевому результаті ви отримаєте випраний іграшковий одяг. Дуже важливо дітям пояснювати і показувати кінцевий результат, щоб всі їхні старання були виправдані.

Важливі не тільки фізичні старання, але й інтелектуальні. Потрібно використовувати всілякі дидактичні матеріали, щоб дитина вчилася не тільки руками працювати, а й головою. Але не потрібно занадто довго займатися розумовими навантаженнями, так як вони викликають більше стомлення.

Також важливо залучати малюка до домашніх справ. Підтримувати його і хвалити, щоб дитині подобалося вам допомагати. Нехай малюк щось робить сам, нехай не так добре, як ви, але з часом він всьому навчиться і буде робити так само, а може навіть краще.

У дошкільний період життя малюк повинен вже багато чого вміти. Найголовніше у вихованні та привчанні до праці — турбота та участь батьків. Ледачих дітей не буває! Буває відсутність мотивації, невпевненість у своїх силах, перевтома або надмірна опіка. Не забувайте давати дитині вибір і самостійність. При правильному підході і відношенні, ваші дітки будуть любити і поважати чужу і свою працю.