Як привчити дитину до порядку? Частина 2

У старшому віці замість книги можна використовувати музику. Таким чином ви створите для своєї дитини комфортну обстановку під час прибирання, і їй буде не нудно ним займатися. Батьки мають надавати допомогу дитині під час прибирання, але при цьому не нав’язуватися.
4 (2)

Потрібно разом з дитиною визначити, де місце у кожної іграшки чи іншої речі. Нерідко безлад виникає через те, що діти не знають, куди покласти певну річ, і вона залишається на підлозі. В такому випадку краще разом з сином або донькою розглянути, що найчастіше лежить на підлозі або в недозволеному місці, а потім вирішити, куди це класти тепер. Добре допомагають підписані яскраві ящики або коробки. При цьому в кімнаті має залишатися вільний простір.

Придивившись до дітей і проаналізувавши їхню поведінку, звички, можна до кожної дитини знайти індивідуальний підхід. Деяким дітям достатньо сказати, що потрібно зробити прибирання, іншим дітям необхідні покрокові інструкції, а іноді і контроль та допомога.

У будь-якому випадку, батькам слід проявляти терпіння і намагатися реагувати спокійно, навіть якщо щось не виходить. Дитині важливо відчувати підтримку і любов старших членів своєї сім’ї.