Як привчити дитину до порядку? Частина 1

Часто безлад у кімнаті дитини призводить до сварок і конфліктів у сім’ї навіть більшою мірою, ніж погана успішність у школі або незадовільна поведінка. Батьки дуже нервують, постійно бачачи розкидані по підлозі іграшки та одяг.
1360943196_priuchit-k-poryadku-01Реакція батьків може бути різною, аж до агресивної — залякування і спроби присоромити, крики, покарання. При цьому дорослі не враховують і можуть навіть не знати, що діти до певного віку не потребують порядку.

Дослідження показали, що до 19 років частина мозку, яка відповідає за розподіл дій у певних послідовностях, ще тільки формується. Тому дитина може просто не бачити безлад і потребувати допомоги для прибирання.

Виходить, що до певного віку дітям просто не потрібен порядок — їм зручно і без цього, а вільний час приємніше витратити на ігри та розваги. З цього випливає, що слід з розумінням ставитися до дитячого безладу і намагатися його виправити м’якими методами, більше за рахунок якихось приємних стимулів. Крім цього є декілька методик, які можуть допомогти батькам навчити сина чи доньку доглядати за його/її кімнатою.

Якщо дитина любить, коли їй читають вголос, читайте їй під час прибирання. Краще вибрати цікаву книгу, можливо відповідно до бажанням дитини. Як тільки дитина припиняє наводити порядок і, наприклад, сідає, потрібно зробити паузу в читанні — досвід батьків показує, що в такому разі дитина швидше за все встане і продовжить заняття.