Як привчити дитину до порядку?

Діти не до кінця розуміють що таке акуратність і порядок в будинку, якщо дорослого домашній безлад може дратувати, то для малюка це немає ніякого значення.

1360943196_priuchit-k-poryadku-01Найчастіше сварки і скандали між батьками і дітьми відбуваються через безлад в будинку і у дитячій кімнаті. Розкидані речі, іграшки, фантики від цукерок, крихти на ліжку — все це звично для дитини і не змушує її відчувати дискомфорт. У дитини немає необхідності в чистоті. Батьки не можуть ставитися до цього спокійно і починають соромити і принижувати дитину, хоча часто самі винні в тому, що дитина не вчиться дотримуватися порядку. Дорослі припускаються помилки, коли свої обов’язки по дому перекладають на інших і не прибирають за собою речі, косметику, не миють посуд.

До речі, купіть додому хороший пилосос. Він викличе інтерес у дитини і прибирання буде приносити їй хоч трохи задоволення.

Вже з року дитини потрібно привчати до порядку, починати потрібно з прибирання іграшок, в такому віці діти легко навчаються і все добре запам’ятовують. Не можна квапити малюка і заставляти прибирати все самому. У більш дорослому віці, коли дитина просить почитати їй книгу, можна прибирання поєднати з читанням казок, поки дитина прибирає їй потрібно читати, а якщо зупиняється або відволікається, то читання теж потрібно припиняти і пояснити дитині, що поки вона не продовжить прибирання ви не будете продовжувати читати. Цей метод допомагає тому що, батьки беруть участь в процесі і у дитини з’являється інтерес до прибирання. Також з’являється стимул. Ще один перевірений спосіб, який дозволить привчити малюка збирати свої іграшки. Потрібно купити багато боксів і розсортувати іграшки, наприклад: конструктор, ляльки, машинки. Все покласти в окремі бокси та знайти для кожного боксу певне місце і кожен бокс бажано підписати. Діє цей спосіб тому що часто дитина хоче прибрати іграшки по місцях, але не знає де ці місця, від чого і розпихує іграшки де попало.

Щоб домогтися потрібного результату батькам потрібно набратися терпіння і бути спокійними. Не варто кричати на дитину вимагаючи від нього того, що в першу чергу потрібно самим батькам. За кожну дію дитину потрібно обов’язково хвалити, це дуже важливо! Дитина вже особистість не до кінця сформована, і для того щоб не зламати правильний розвиток особистості потрібно завжди дитині дарувати тепло!