Як привчити дитину до горщика?

Всіх турботливих батьків вже з перших місяців життя малюка хвилює питання, як привчити його ходити на горщик, і на цей рахунок немає чіткої і правильної відповіді, адже кожна дитина унікальна, і підхід до такого питання буде індивідуальний.

Child on potty play with toilet paper, isolated over white

Child on potty play with toilet paper, isolated over white

Але є безліч порад як це зробити більш-менш правильно. Привчати дитину потрібно поетапно: спочатку познайомити з горщиком, щоб вона знала, як той виглядає і в подальшому не лякалася його. Можна і потрібно залишати горщик на видному місці (можна тримати його поруч з іграшками), використовувати в ігровій формі. А коли малюк підросте і, вже знатиме назви частин тіла, то його можна саджати на горщик.

До речі, ви можете купить детский горшок в интернет-магазине baby-protection.com.ua за найкращими цінами вже сьогодні!

Багато батьків сперечаються, з якого віку краще привчати до горщика, дуже часто хваляться, що їхній малюк вже в 8-9 місяців проситься на горщик. У дітей до року фізіологічні процеси випорожнення організму відбуваються безконтрольно, так як головний мозок розвивається поетапно. Оптимальний вік для привчання дитини до горщика від півтора років, адже в цьому віці вона вже розуміє, чого вона хоче, і може повідомити про це, крім того, на фізіологічному рівні дитина вже може і потерпіти і жестами показати, що їй потрібно.

І вже тим більше в такому віці їй не подобається дискомфорт, який викликають мокрі або брудні штани. Є, звичайно, винятки. В основному спроби привчити до горщика в більш ранньому віці ведуть до нерозуміння малюка і мами, нервозності, роздратування.

Запам’ятайте що не можна показувати своє роздратування і злитися на малюка. Краще якщо дитина буде сприймати навчання як гру!

Привчати дитину до горщика краще поетапно і правильно. Ніколи не слід кричати і лаяти дитину, якщо вона не зробила того, що ви від неї вимагаєте, не вийшло в перший раз, в наступний обов’язково вийти. І вже тим більше залякувати не можна. Також не тримайте її силою на горщику. Дитина повинна чітко знати, в якому місці знаходиться її горщик. Що важливо не залишайте маленьку дитину на горщику без нагляду.

Якщо малюк відмовляється від горщика, то батьки або старші діти можуть на власному прикладі продемонструвати, як це робиться. Показати, як знімати одяг, посидіти самому, говорити про те, що збираєтеся робити, малюки завжди люблять повторювати за дорослими або за іншими дітьми. Можна також в якості прикладу використовувати іграшки, які теж сидять на горщику. Дивлячись на все це і ваш малюк, безсумнівно, сам захоче спробувати повторити ці дії.