Як прискорити будь-який Android-смартфон?

В сучасних смартфонах встановлені потужні процесори і багато оперативної пам’яті, а Android з кожною версією працює все краще. Проте, будь-який пристрій може гальмувати. Неважливо, новий у вас смартфон або старий, — наші поради допоможуть прискорити його.

android-speedБазові поради

Для початку — найпростіші й очевидні поради, які стосуються того, як прискорити роботу смартфона вже зараз. Даними порадами може скористатися кожен.

Почистіть робочий стіл

Чим більше іконок і віджетів на робочих столах — тим повільніше працює телефон. Віджети, до речі, краще взагалі не використовувати. Так, це зручно, цього немає в iPhone, але батарейку вони садять сильно. Так що вибирайте, що вам потрібніше.

Використовуйте сторонній лаунчер

Деякі виробники встановлюють власні лаунчери, робота яких залишає бажати кращого. Проблема вирішувана: просто встановіть сторонній з Play Маркета.

Видаліть непотрібні додатки

Напевно, не треба пояснювати, що зайві додатки уповільнюють роботу пристрою. Багато додатків працює у фоновому режимі, що негативно позначається на батареї.

Видаліть антивірус

Антивіруси на Android не потрібні. Найголовніша діра в безпеці — це людина перед екраном. Просто встановлюйте додатки тільки з Google Play. А єдина функція антивірусів — уповільнити роботу смартфона.

Вимкніть автоматичну синхронізацію

Багато додатків люблять оновлювати щось у фоні. Але в більшості випадків це не потрібно. Подумайте, для яких програм вам потрібно залишити синхронізацію, а для решти вимкніть її. Зробити це можна в налаштуваннях конкретного додатка, або в загальних налаштуваннях телефону в розділі «Облікові записи».

Перезавантажуйте пристрій

Перезавантаження очищає оперативну пам’ять, в результаті пристрій буде працювати швидше. Звичайно, немає сенсу робити це щогодини. Але якщо у вас відносно слабкий смартфон, раз в кілька днів краще перезавантажувати його.

Просунуті поради

Якщо ви досвідчений користувач Android і не боїтеся труднощів, можна погратися з прихованими настройками або перепрошити телефон.

Прискорте анімації

За замовчуванням в Android встановлена така швидкість анімацій інтерфейсу, щоб вони виглядали красиво. Але на слабких пристроях це лише створює гальма. Щоб прискорити анімацію, зайдіть в меню «Для розробників» і знайдіть всі параметри, в яких зустрічається слово «анімація». Спробуйте різні варіанти і виберіть той, який вас влаштує.

Для активації меню «Для розробників» зайдіть в розділ «Про телефоні» в настройках і сім раз швидко натисніть на рядок «Номер збірки».

Встановіть сторонню прошивку

Офіційні прошивки багатьох Android-пристроїв містять купу сміття. Це можуть бути фірмові лаунчери або просто сторонні додатки, які неможливо видалити. Кастомна прошивка може дати нове життя старому смартфону.

Що не працює?

Все, що описано вище, так чи інакше прискорить ваш Android. А ось деякі речі, навпаки, не тільки не допоможуть, а й зашкодять.

Таск-кілери

У Google Play величезна кількість таск-кілерів, але сенсу в них немає. По-перше, якщо вам так вже хочеться закрити якийсь додаток, це можна зробити стандартними засобами ОС. А постійно очищати оперативну пам’ять не потрібно — від цього телефон тільки буде швидше розряджатися.

Закриття додатків

Android влаштований таким чином, що вручну закривати додатки не потрібно. Вірніше, потрібно тільки тоді, коли якийсь із них активно працює в фоні і розряджає акумулятор. А при нестачі оперативної пам’яті система сама зробить все, що потрібно.

Прискорювачі

Жодна програма з Google Play, яка обіцяє магічним чином прискорити ваш телефон, цього не зробить. Швидше навпаки, він стане працювати ще гірше. Єдине, з чим може допомогти такий софт — очищення кеша. Але це можна зробити набагато простіше.