Як приручити свій мозок?

Відомо, що мозок постійно працює. І неважливо, спить людина чи не спить. Ще в XX столітті вчені з’ясували, що мозок протягом усього дня дотримується однієї з частот: тета, альфа, бета, гамма. І якщо навчитися самостійно і усвідомлено переключатися між ними, то можна ефективніше вирішувати ті чи інші завдання.

 
ev05-5240_webАльфа-ритм

Він отрібен для того, щоб очистити голову від непотрібних емоцій та думок, і зробити правильне рішення. А також для того, щоб розслабитися, відновити сили. Щось на зразок перезавантаження мозку.

Найкращий спосіб входження в цей режим — це медитація. Для цього досить зручно сісти або лягти і повільно дихати. Чотири секунди на вдих, десять секунд на видих. І бажано дихати діафрагмою, а не грудьми. І вже через пару хвилин свідомість стане чистішою і вільнішою.

Щоб прискорити результат медитації, можна вдатися до спокійної музики без слів. Або фонового шуму. Багатьом добре допомагають звуки природи, щоб перенестися кудись далеко від повсякденних справ.

Бета-ритм

Потрібен для того, щоб розібратися в конкретному завданні. Простудіювати главу з підручника або розібратися в роботі двигуна внутрішнього згоряння. Якщо людина занадто розслаблена (знаходиться в альфа-ритмі) або занадто збуджена (в гамма-ритмі), то сконцентруватися на чомусь одному їй буде дуже складно. Думки або будуть скакати з однієї на іншу, або ліниво переповзати з місця на місце.

Щоб перейти в бета-режим, слід зіграти в кілька ігор на увагу. Наприклад, знайти в інтернеті гру «пари». Або ввести в пошуковику «ігри на увагу». Також може допомогти уважне розглядання будь-якого предмета протягом трьох хвилин. Тільки потрібно пам’ятати одне: відволікатися не можна!

Гамма-ритм

Корисний тим, кому часто доводиться навчатися чомусь новому. Коли мозок працює в гамма-ритмі, то стара інформація пов’язується з новою. Так і відбувається процес навчання і запам’ятовування. Це може допомогти в такій нелегкій справі, як вивчення іноземних мов. Також цей режим буде дуже корисний тим, у кого робота пов’язана з творчістю. Придумати нову ідею або швидко вирішити проблему — ось для цього і потрібен гамма-ритм.

Гамма-ритм найскладніше вловити і втримати. Тому тут доведеться вдатися до бінауральних ритмів. Їх зараз дуже легко знайти в інтернеті. Досить ввести в інтернеті «бінауральні ритми», знайти гамма-ритм, надіти навушники і почекати кілька хвилин, поки мозок перебудується в потрібне русло.