Як прикрасити стіл?

Сервіровка столу має свої правила і канони, наприклад, ніж — праворуч, виделка — ліворуч. А ось що стосується декору, то тут немає обмежень, головне, щоб все виглядало гармонійно і не заважало самому процесу застілля. Ось вам кілька ідей, як за допомогою доступних предметів створити святкову атмосферу за столом.

Сервировка-стола-в-рустикальном-стилеКелих-трансформер. Келихи — незамінні атрибут за столом. Але помиляються ті хто думають, що з них можна тільки пити, вони можуть служити ще і для творчості. Великі винні келихи можна використовувати в якості підставки для серветок, або зробити кілька оригінальних свічників (заповніть чашу декоративними дрібницями і помістіть в середину невеликі свічки), або помістіть невеликі букетики з живих квітів.

Серветки. Необов’язково розстеляти на стіл довгу скатертину. Святковий вигляд можна додати і оригінально складеними одноразовими серветками. Оригінальним прийомом буде і використання різних текстур, наприклад, поєднання бавовняних і лляних серветок.

Природні мотиви. Використовуйте як натхнення сюжет за вікном. Осінньою прикрасою столу послужать букети з листя, шишки, каштани і жолуді. Зимовим варіантом буде прикрасити стіл тоненькими витонченими гілочками. А влітку і навесні не забудьте поставити кілька маленьких букетиків із живих квітів. Фрукти використовуйте у відповідності з сезоном і розміщуйте, як у вазі, так і окремо, використовуючи всю поверхню столу.

Тарілки. Не використовуйте по одній тарілки, ставте одну в іншу. При чому вони можуть бути не з одного сервізу, а з різних, відрізнятися формою, кольором, матеріалом. Між ними можна покласти серветку. Тут важливо лише те, що посуд повинен поєднуватися між собою і нижня тарілка повинна бути більшою за верхню.

Важливі дрібниці. Навіть самий хитромудрий декор не врятує те, що на ваших столових приладах можуть залишитися висохлі краплі води. Тому ретельно протріть їх. В якості прикраси для ножів і виделок можна використовувати стрічки з різного матеріалу (атласні, мереживні), мотузку, серветки і конверти. Просто акуратно перев’яжіть столові прилади обраним матеріалом і покладіть поруч з тарілкою. Врахуйте, що вузлик повинен розв’язуватися без зусиль, одним рухом.

Але який би спосіб оформлення святкового столу ви не вибрали, пам’ятайте, що головною прикрасою на столі завжди будуть приготовлені страви, а за столом — щаслива господиня.