Як прийти у форму після пологів?

Під час вагітності жіночий організм відчуває великt навантаження, тому дуже часто після народження дитини багато матусь не відчувають в собі колишньої краси і привабливості. Безліч проблем, пов’язаних з «цікавим» положенням, заганяють жінку в депресіїю Це негативно позначається на її відносинах з чоловіком. Набряки під очима, потьмяніле волосся — це ті труднощі, з якими стикаються жінки.

1058-1Зайві кілограми — не привід для зневіри

Одним з найбільш неприємних наслідків післяпологового періоду є зайва вага. Як стверджують медики, майбутня матуся за 9 місяців набирає від 10 до 15 кг. Відбувається це з цілком зрозумілих причин: збільшується в розмірах матка, утворюються навколоплідні води, в утробі зростає і сам дитинка, та й жінка «запасається» невеликою кількістю підшкірного жиру. Всім цим процесам сприяє гормон прогестерон. Варто зауважити, що не всі панянки набувають округлості після пологів.

Схуднути після пологів без заподіяння шкоди здоров’ю матусі, яка годує малюка грудьми, можливо. В першу чергу, не варто хвилюватися, потрібно розуміти, що повнота — це результат природний, а, значить, в більшості випадків вага зійде сама собою. Тут в сукупності грає роль і стрес, адже народження дитини — завжди велике потрясіння для жінки. До безперечних ж плюсів у цій ситуації можна додати фізичну активність, яка неминуча, коли в будинку малюк. У перші місяці після пологів мамі не рекомендується займатися спортом, зате піші прогулянки з коляскою точно посприяють зниженню ваги.

Правильне харчування — це ще одна можливість скинути кілограми. Звичайно, ніхто тут не говорить про строгу дієту, це протипоказано. Досить буде виключити з раціону шкідливі продукти, що містять велику кількість калорій. Овочі, фрукти, кисломолочні продукти дозволять знову придбати стрункість.

Повернути колишню красу волоссю — це реально!

Ще одна проблема жінок в післяпологовий період — тьмяне волосся та його випадіння. Трихологи авторитетно запевняють нас в тому, що випадіння волосся у породіль припиняється приблизно через півроку після пологів, до того моменту, коли гормональний фон остаточно перебудується. Однак будь-якій жінці під силу поліпшити стан своєї шевелюри. Перше правило — ніякої хімії, краще в даній ситуації використовувати народні засоби. Маска для пошкодженого волосся повинна містити тільки натуральні компоненти. В основному використовують яєчний жовток, ефірні олії (жожоба або авокадо), а також настоянки цілющих трав (ромашка, шавлія). Правило друге — впевненість в собі і у своїх силах, а нехитрі поради стануть надійними соратниками в боротьбі за красу.