Як приготувати рис для суші?

Дуже часто люди, що бажають приготувати смачні суші в домашніх умовах, стикаються з безліччю проблем. Однією з них може стати неправильно приготований рис. Потрібно зауважити, що на батьківщині цієї страви, майстерності приготування суші майстри навчаються протягом багатьох років.

varit-ris-1Сучасні люди мають можливість освоїти подібну майстерність значно швидше. Для цього потрібно лише перед початком приготування ознайомитися з головними рекомендаціями фахівців. Багато хто вважає, що для суші потрібно застосовувати особливий вид рису. Частково це правда, але хороші суші можна приготувати з будь-якого виду рису, якщо його правильно обробити перед варінням. Спочатку рис слід ретельно промити під проточною водою, щоб вода стала максимально прозорою.

Якщо при цьому деякі рисинки спливають, їх потрібно акуратно прибрати з допомогою ложки або шумівки. Потрібно також уточнити, що, на думку японців, які і придумали цю цікаву страву, для приготування суші слід використовувати тільки той рис, що осідає на дні каструлі. В цей час спливає лише поганий рис, який володіє недостатньою кількістю клейковини та інших важливих елементів. Якщо при промиванні видно якесь сміття, його теж потрібно акуратно видалити. Існує безліч способів приготування рису для суші. Наприклад, можна добре промитий рис викласти в каструлю з товстими стінками, а після цього додати воду. На 200 г рису слід додавати не більше 250 мл води.

Таким чином, він зможе зберегти необхідну жорсткість, але встигне приготуватися. Щоб рис став більш ароматним, можна додати при варінні меленький шматочок норі. Але його обов’язково потрібно видалити перед тим, як вода закипить. Каструлю потрібно неодмінно закрити кришкою, при цьому рис повинен заповнювати не більше 1/3 каструлі. Вариться рис на середньому вогні, а після закипання на слабкому вогні. Рис варитися не довше 15 хвилин. За цей час вся вода вбирається, рис стає м’яким. Після цього потрібно зняти каструлю з вогню, але не відкривати кришку протягом 15 хвилин.