Як правильно закапати малюкові ніс і вушка?

Як закапати дитині краплі в ніс?

 

Краплі не лікують нежить, проте набагато полегшують носове дихання і з вушок знімають навантаження. Носик закапувати треба лише після очищення від слизу. В іншому випадку ліки не дійдуть до слизової оболонки.

 

7214_slider

Огляньте уважніше флакончик. Зазвичай піпетка вбудована в кришку флакона. Перш ніж дитині закапати носик, спробуйте набрати розчин і натиснути на гумовий наконечник. Визначте, скільки крапель при натисканні виділяється. Це дуже важливо, тому що малюку треба закапати в кожну ніздрю по 1 або 2 краплі. Покладіть малюка на спинку. При цьому притримуйте його голівку. Бажано, щоб вам хтось допомагав. Вводити глибоко піпетку не треба. По черзі закапайте кожну ніздрю.

 

Краплі треба застосовувати дуже обережно. Адже перевищення дози може викликати отруєння. При виборі засобу треба уточнювати, для якого віку він призначений.

 

Тепер поговоримо про те, як закапувати вушка. Як правило, більшість отитів лікують з використанням будь-яких крапель. Загляньте в картку дитини. Педіатр повинен вказати назву ліків і скільки крапель треба в кожне вушко капати, і кратність введення. Розчин перед закапуванням треба нагріти до температури тіла. Адже краплі кімнатної температури можуть викликати дуже неприємні відчуття.

 

Для початку потримайте флакон під струменем гарячої води, потім капніть собі на область внутрішньої поверхні передпліччя. Ви їх не відчуєте, якщо краплі нагріті до потрібної температури. Покладіть малюка вгору хворим вушком. У маленьких діток вушний канал прямий, тому підтягувати вушну раковину немає необхідності. Цим ви тільки заподієте малюкові біль. Просто переверніть флакончик вниз піпеткою і закапайте потрібну кількість розчину. Найкраще, якщо дитина в такому положенні трохи полежить. Закрийте зовнішній слуховий прохід ватною кулькою.

 

Більшість крапель ділиться на ті, які використовуються при катаральному або простому отиті і на ті, що застосовуються при розриві барабанної перетинки. Тому будьте уважні!