Як правильно харчуватися під час вагітності?

Одним з компонентів правильного протікання вагітності є збалансоване харчування майбутньої мами. Потрібно звертати увагу на те, що воно необхідне не тільки для жінки, але і поза сумнівом необхідне для правильного розвитку майбутньої дитини. Часто говорять про те, що жінка до пологів повинна споживати їжу в два рази більше: за себе і свою дитину. Насправді ж організму досить лише на 200 калорій більше, ніж раніше. Найголовнішим завданням здійснення правильного і раціонального режиму прийняття їжі під час вагітності є необхідність скорегувати свій раціон харчування, збільшивши кількість важливих компонентів для будівництва нового організму. Ні в якому разі не можна голодувати, переїдати або приймати одноманітну їжу, оскільки це негативно позначиться на розвитку дитини. Існує кілька особливих правил, дотримуючись яких, можна домогтися створення якісного меню:

 

 

1. Майбутній мамі слід їсти частіше, ніж раніше. Необхідно читно снідати, обідати і вечеряти. Також необхідними будуть другий сніданок і полуденок. При прийомі їжі не треба поспішати і перекушувати на ходу.

 

 

1_525518cc00e13525518cc00e51

2. Слід пити більше відварів — близько 6-8 склянок за день. Слід це робити перед прийомом їжі або між перекушуваннями, але не можна запивати сніданок, обід або вечерю водою.

 

 

3. Під час всієї вагітності рекомендується приділяти особливу увагу якості прийнятої їжі. У ній має бути достатня кількість білків і вітамінів.

 

 

4. Не треба забувати і про те, що для правильного розвитку дитина повинна отримувати певну кількість мікроелементів. Особливо необхідно звернути увагу на отримання майбутньою дитиною кальцію, вітамінів, магнію, заліза і цинку.

 

 

5. Не слід зловживати сіллю, а також не можна у великих кількостях їсти гостру, смажену або солодку їжу.

 

 

6. У щоденний раціон повинні неодмінно входити свіжі фрукти і овочі.

 

 

7. Страви, приготовані із застосуванням м’ясних продуктів, повинні бути відвареного або тушкованого типу.

 

 

8. Обов’язковим є споживання риби, яку треба приготувати у відварному вигляді.

 

9. В якості напоїв найкраще вживати воду багату мікроелементами, трав’яний чай і журавлинний морс.

 
До речі, вам може знадобитися школа IPF, в якій ви можете пройти цікаві курси для вагітних та дізнатися багато корисної та пізнавальної інформації.

 
Калорійність харчування залежить від особливостей жіночого організму і від того способу життя, який веде майбутня мама. Якщо під час виношування плоду вона продовжує активно працювати, займається гімнастикою, то її раціон має бути більш калорійним, ніж у жінки, яка веде малорухливий спосіб життя. Задуматися варто і про те, що жінкам, які мають деяку ступінь повноти, необхідно відвернути свою увагу від простих вуглеводів і почати споживати рослинні білки. Крім того, для них буде не зайвим  споживання продуктів, багатих аскорбіновою кислотою. Для худих жінок, навпаки, не варто захоплюватися продуктами, в яких переважає аскорбінова кислота.