Як правильно харчуватися мамі, яка годує?

Грудне молоко багате мікроелементами і вітамінами. Тому воно таку важливе для новонародженого малюка. Щоб воно було якісним, мама повинна правильно і збалансовано харчуватися. Щоденне меню повинно бути різноманітним і корисним. Що ж слід включити в раціон?

CheDoAnSauSinh6-1Які продукти слід вибирати мамі, яка годує?

У раціоні годуючої мами обов’язково повинні бути наступні продукти:

— Нежирні сорти м’яса — телятина, індичка, курка (все м’ясо повинно бути без шкіри). Бажано їжу готувати на пару, варити або запікати в духовці.
— Молочні продукти — кефір, ряжанка, натуральний йогурт, сир. Щодня жінка повинна їсти хоча б один з цих продуктів.
— Нежирна риба — тріска, хек, минтай.
— Овочі — огірки, морква, броколі, баклажани.
— Крупи — гречка, рис, вівсяна каша.
— Солодкі продукти — мармелад, зефір, мед.
— Фрукти — манго, яблука, полуниця, хурма, черешні, банани, ананаси.
— Натуральні напої — морси, компоти, трав’яний чай.

Правильне харчування годуючої мами впливає на кількість і якість молока. Якщо жінка погано харчується, тоді молоко може вироблятися погано, буде відчуватися втома, млявість.

Щоб лактація збільшилася, щоденний раціон жінки повинен включати не менше 2000 ккал. Не потрібно їсти за двох і об’їдатися. Необхідно навчитися правильно вибирати продукти, і харчуватися збалансовано.

Для поліпшення якості лактації жінці слід їсти по 200 грам пісного м’яса або риби на обід або вечерю. Також включаємо 500 мл молока або кефіру у щоденне меню. У день має бути три повноцінних прийоми їжі, в проміжках можна робити перекуси у вигляді фруктів, молочки, горіхів. Тоді у годуючої мами буде хороша лактація, і дитина буде отримувати всі необхідні корисні мікроелементи.