Як правильно вводити прикорм дитині?

Протягом першого півроку свого життя дитина отримує в якості їжі тільки грудне молоко матері. Воно для нього найсмачніше і корисне, але в міру розвитку організм малюка потребує й інших продуктів.

1_52551ac7b745e52551ac7b749cПам’ятайте, що харчування в перші роки життя дитини закладає фундамент її майбутнього імунітету і здоров’я в цілому. Тому варто з самого раннього віку привчати дитину до натуральних, а значить, корисних продуктів тим самим розвивати смак у дитини. Якщо вас цікавить таблиця введення прикорму, то рекомендуємо відвідати сайт https://prikorm.org/ru/schema-vvedennya-prykormu/ вже зараз.

Як вводити прикорм правильно?

Фахівці рекомендують починати прикорм малюка педагогічним чином, тобто, головним завданням буде не нагодувати його, а дати спробувати. В даному випадку краще всього дочекатися, коли дитині стане цікаво спробувати їжу з вашої тарілки, і дати їй спробувати половину чайної ложки, наприклад, картопляного пюре або гречаної каші на воді.

В такому маленькому віці слід дбати про травну систему дітей, так як вона ще недостатньо зміцніла. Саме тому не можна давати смажені продукти, страви зі спеціями, напівфабрикати, солодощі.

Вводити прикорм слід поступово

У перший день можна вранці дати пів ложки нового для малюка продукту, а потім нагодувати грудним молоком. У другий день запропонуйте дитині цілу ложку, але не змушуйте її їсти, якщо не захоче — не варто. У цей час необхідно особливо уважно спостерігати за самопочуттям малюка. Якщо його щось турбує або з’являються плями на шкірі, то даний продукт більше давати не варто. А прикорм потрібно припинити на найближчі три дні.

Поступово дитина звикне до нових продуктів. Коли один прийом їжі буде повністю складатися з будь-якої страми, можна після їжі запропонувати воду або чай. Якщо потім малюк попросить води в процесі їжі, не відмовляйте йому.

Посадивши дитину за загальний стіл, слід бути готовими до її поведінки і проявити терпіння. Адже малюк тільки починає пізнавати цей світ, і йому обов’язково захочеться помацати їжу руками, дізнатися, яка вона на дотик, помацати ложку, перевірити її на міцність. Найкраще дати малюкові одну ложку, а годувати іншою. Так у нього з’явиться можливість повторювати за вашими маніпуляціями.

Однозначної позиції з приводу віку початку прикорму і найбільш підходящих для цього продуктів немає. Але більшість педіатрів сходяться на думці про те, що найкращим віком для прикорму малюка є 6 місяців.

Першою стравою, яку спробує малюк, повинна бути каша або овочеве пюре. При цьому крупу слід попередньо перемолоти, наприклад, в кавомолці, і зварити на воді так, щоб консистенція була рідкою.

Зараз існує безліч вже готових продуктів для дитячого харчування, які також можна використовувати.

З овочів найкраще використовувати картоплю або варений кабачок і цвітну капусту. Натуральне овочеве пюре можна отримати за допомогою блендера. Для одного годування досить 100 грам каші або пюре.

В 7 місяців, коли дитина вже спробувала багато овочів, можна поєднувати їх. В цей же час дозволено варити малюкові суп з використання рослинної олії або яєчного жовтка в невеликій кількості. Суп слід давати маленькими порціями: чверть чайної ложки кілька разів на тиждень.

У 8 місяців можна почати знайомити малюка з фруктами у вигляді пюре. Відповідними для прикорму вважається яблучне, грушеве або персикове пюре, яке можна використовувати в якості добавки до каші або пропонувати у вигляді окремої страви. Варто дотримуватися пропорції, наприклад, якщо малюк з’їв овочевого пюре близько 70 грам, то фруктового можна не більше 50 грам.

Починаючи з 9 місяців дозволено давати м’ясо в подрібненому вигляді. У перший прийом їжі досить половини чайної ложки, а потім можна і 3-4 ложки в день.

У 10 місяців м’ясо стає постійним інгредієнтів в раціоні малюка, замість м’яса раз на тиждень можна використовувати нежирну рибу. В цей же час можна запропонувати борщ.

У 11 і 12 місяців малюк вже підготовлений до того, щоб спробувати суп із зеленню, борщ зі сметаною і навіть хліб з вершковим маслом. Також можна давати сік, попередньо розбавлений водою, і спеціальне дитяче молоко.

Дотримуючись цих простих правил, як вводити прикорм, ви можете захистити свого малюка від можливих нездужань внаслідок неправильного поєднання продуктів.