Як правильно вибрати спортивну секцію для дитини або неоціненний вклад в майбутнє

Всі батьки, бачачи, як росте їх малюк, задаються питанням: ким же він стане, коли виросте? Завдання батьків у вихованні дитини полягає в тому, щоб всю енергію, що є в малюка направити в потрібне русло. Рано чи пізно в сім’ї постає питання: в яку ж секцію віддати дитину? Багато батьків вибирають спорт і роблять це недарма. Спортивні тренування з раннього дитинства допомагають тренувати витривалість, терпіння, а також безумовно зміцнюють організм і роблять дитину більш стійкою до умов зовнішнього середовища. Однак, і тут батьків чекають складності. Як вибрати серед такого різноманіття спортивних секцій для дітей?

2Вибір спортивної секції: основні правила

По-перше, в такому делікатному питанні головне не поспішати, поки дитина зовсім маленька виявити у неї схильність до певного виду спорту досить складно.

По-друге, варто виходити з територіальної прихильності. Будь-який спорт — це перш за все важка робота, яка буде не під силу кожній дитині, а значить, дитина буде швидко втомлюватися. Звичайно, якщо ви родом з невеликого міста відстань для вас не буде мати такого принципового значення, але от якщо ви живете у великому місті, то тут справи йдуть зовсім по-іншому.

Мабуть найголовнішим критерієм при виборі є індивідуальні особливості дитини. Придивіться до свого малюка, до його росту, ваги, розвитку фізичного і розумового на момент вступу в секцію. Не варто віддавати дитину в надії, що вона підтягнеться за однолітками, якщо вона ще не дозріла, це загрожує сильним стресом і результат від тренувань буде вельми сумнівним. Також врахуйте і стан здоров’я. Якщо, наприклад, у малюка є проблеми з диханням, то бігові навантаження йому протипоказані, а ось якщо є проблеми з тиском і судинами — то йому також не вдасться спробувати сили в єдиноборствах.

Також важливим буде і персонал, що працює в самій секції. Тут вам на допомогу прийде сарафанне радіо. Поговоріть із знайомими, почитайте тематичні форуми. Дізнайтеся, як відгукуються про того чи іншого тренера, які результати дають його підопічні. У такій справі варто довіряти тільки професіоналам.

Отже, основними критеріями при виборі секції є:

 

  • територіальне розташування;
  • індивідуальні особливості дитини;
  • наявність кваліфікованого персоналу.