Як правильно вибрати спортивне взуття?

У щоденному активному ритмі життя не всі люди замислюються про якість і комфортність свого взуття. Як наслідок, втома, біль в ногах, проблеми з суглобами і ще багато неприємних наслідків. Тому важливо навчитися правильно вибирати взуття.

98a27161e7-1_2560xНайпопулярніше взуття сьогодні — це спортивная обувь, яку можна придбати за даним посиланням. Жіночі та чоловічі кросівки — це стильно і доречно практично в будь-якій ситуації. Але, додавши до цього ще комфорт і турботу про здоров’я, можливо перетворити цей предмет гардероба в ідеальну «підтримку» та «опору» для тіла на кожен день.

Деякі правила при виборі спортивного взуття

Існує кілька основних правил при виборі спортивного взуття:

 

  • слід підбирати взуття в суворій відповідності з метою його використання;
  • якщо стопа має відхилення від норми (високий підйом, плоскостопість і т. д.), необхідним є придбання спеціальних ортопедичних устілок;
  • використання тісного або занадто вільного взуття збільшує можливість травматизму;
  • спеціалізоване спортивне взуття (наприклад, бутси) не підходить для носіння в повсякденному житті через неправильний розподіл навантаження і зайвого тиску на стопу.

Види спортивного взуття за призначенням

Кожен вид спорту диктує свої правила при виборі взуття:

 

  • Біг і ходьба. Головне завдання — легкість і щільне облягання ноги. Для бігу в залі — моделі з тонкою підошвою, для нерівного рельєфу — рифлена міцна підошва.
  • Теніс. Цей вид відрізняється різноманіттям активних бічних рухів, а значить взуття повинне володіти високою стійкістю, яка досягається за рахунок широкої ділянки носка моделі.
  • Баскетбол. Головна мета — максимальний захист гомілковостопного суглоба. Це досягається шляхом наявності жорсткого верху в моделях кросівок. Висота кросівок — середні або високі.
  • Аеробіка/фітнес. В цьому випадку необхідно купувати тільки «дихаюче» взуття! Це особливо важливо при інтенсивних заняттях в залі. Поверхня взуття повинна бути пористою або сітчастою. Підошва м’яка і тонка.
  • Футбол. Взуття низьке, п’ята і носок добре укріплені. Також ці бутси відрізняються м’яким верхом. Гарні моделі зі зміщенням шнурівки в сторону, вони сприяють кращому контролю м’яча.

Дитяче спортивне взуття

При покупці спортивного взуття для дітей найважливіше — це анатомічно правильна форма взуття, щоб уникнути розвитку проблем зі здоров’ям ніг і хребта дитини. Краще взуття з натуральних матеріалів, наявність ортопедичних устілок.

Практичні поради

Краще здійснювати примірку взуття у вечірній час, коли найбільш імовірна невелика набряклість ніг і втома. Головне — це комфорт!

Порада від практикуючих тренерів: потрібно впертися пальцями ніг в передню частину взуття, при цьому великий палець руки повинен поміститися між задником взуття і ногою.

При згинанні взуття не повинне згинатися уздовж, при згинанні ж поперек, місце згину має перебувати не по центру, а зі зміщенням до передньої частини взуття.

Важливо прислухатися до власних відчуттів. Правильно обране взуття — запорука гарного самопочуття і фізичної бадьорості тривалий період часу.