Як правильно вибрати психолога і покращити якість свого життя

Для більшості людей вибір психолога або психотерапевта — це дуже хвилюючий і відповідальний крок. Правильно підібраний фахівець не тільки допоможе в найкоротші терміни вирішити виниклу у вас проблему, але і навчить надалі самому справлятися з життєвими негараздами.

Крім того, якщо підібрати не підходить саме вам психолога, то можна і зовсім залишитися розчарованим в психології і втратити можливість вирішувати свої проблеми. Тому в даній статті будуть дані п’ять основних принципів, дотримуючись яких, ви зможете грамотно підібрати собі підходящого психолога.

1. Психолог повинен бути вам симпатичний як людина.

У наш час вибір психолога найчастіше починається з пошуку в інтернеті. Уже на цьому етапі потрібно сфокусуватися на тих фахівців, які подобаються вам зовні, фотографія яких вам приємна.

Здавалося б, до чого тут зовнішність? Однак, з цією людиною вам доведеться ділитися своїми переживаннями і проблемами, а це легше робити з тими людьми, які приємні нам, як зовні, так і внутрішньо. Тому навіть до зовнішності фахівця варто підійти серйозно. В ідеалі, дивлячись на фотографію психолога, ви повинні відчувати позитивний емоційний відгук.

Далі слід сфокусуватися на тому, що психолог Киев пише про себе в анкеті. Якими проблемами займається, яку отримав освіту, часто психологи вказують свою життєву позицію і напрямки психотерапії, в яких вони працюють. За цими даними ви також зможете оцінити, чи підійде цей конкретний фахівець вам чи ні.

Але, зрозуміло, остаточно зрозуміти ваш це психолог чи ні, можна тільки на першому особистому прийомі. І немає нічого страшного, якщо ви не відразу підібрали собі підходящого фахівця. Потрібно лише пробувати знову і враховувати принципи, про які буде написано далі.

2. Психолог повинен бути психічно здоровим в області того запиту, де у вас є проблеми.

Що тут мається на увазі? Наприклад, якщо ви хочете схуднути, то не варто йти до психолога з явними ознаками ожиріння. Якщо ви хочете позбутися від шкідливих звичок, таких як, наприклад, куріння, то, знову ж таки, не варто вибирати кращого фахівця. Якщо ви хочете побудувати довгострокові відносини і вийти заміж / одружитися, то не варто звертатися до розлученій жінці.

Дізнатися всю цю інформацію про психолога можна або в його анкеті в інтернеті, або зателефонувати і прямо задати ваші запитання. В цьому немає нічого такого, адже ви хочете вирішити свою проблему і бути впевненими в тому, що дана людина в цьому питанні компетентний. Хороші психологи абсолютно нормально поставляться до подібних питань.