Як правильно вибрати плойку для волосся?

Використання плойки для волосся — це найпростіший спосіб своїми руками в домашніх умовах створити гарну зачіску, ідеальні локони або навіть кардинально змінити імідж. Однак якщо замість шикарної зачіски у вас вийшло перепалене волосся і зіпсовані нерви, значить, ваша плойка підібрана дуже невдало.

plojki-dlya-lokonov-18(1)В першу чергу необхідно звертати увагу на ціну виробу. Найдешевші моделі зазвичай низької якості — вони можуть завдати істотної шкоди вашому волоссю або просто швидко вийти з ладу. Ціна плойки для волосся залежить від декількох факторів: марки виробника, кількості змінних насадок (зазвичай йдуть в наборі) і різноманітності додаткових функцій.

Найпоширенішими матеріалами, які застосовуються для покриття поверхні плойок, можна назвати наступні:

 

 • Метал — найдешевший і найнебезпечніший варіант, який дуже часто призводить до порушення структури волосся (пересушене і ламке волосся ще нікого не прикрасило). Жир, що покриває волосинки, моментально пригорає до гарячого металу. Така плойка нерівномірно прогрівається, що відбивається на кінцевому результаті. Поступово на зміну подібним моделям приходять плойки з більш сучасним покриттям;
 • Тефлон — це покриття володіє інертними властивостями, тому волосся до нього не прилипає. Тепло розподіляється рівномірно. Недолік — через певний час (приблизно після року активного користування) тонкий тефлоновий шар може стиратися, а під ним знаходиться метал, отже, збільшується шкідливий вплив на волосся;
 • Кераміка — найпоширеніший варіант як для домашнього використання, так і для професіоналів. Волосся майже не пошкоджуються, не стає надмірно сухим, не січеться, локони виходять красивими і акуратними. Плойка розігрівається рівномірно. Керамічне покриття наноситься тонким шаром, але, як і тефлонове, воно приблизно через рік стоншується. Якщо модель повністю виготовлена з кераміки, то прослужить багато років. Керамічні плойки можна придбати зовсім недорого, але якісний виріб буде коштувати на порядок вище;
 • Турмалін — покриття з найдрібніших частинок цього мінералу наноситься на керамічну пластину плойки. Волосся не електризується, не прилипає до поверхні пластини, стає шовковистим і блискучим. Особливо моделі з турмаліновим покриттям підходять для волосся ослабленого або пошкодженого. Це один з дорогих варіантів покриття плойок;
 • Титан — це одне з найбільш міцних і довговічних покриттів. Титанові плойки швидко і рівномірно розігріваються, підходять для всіх типів волосся. Мають температурний регулятор. Відносяться до досить дорогих моделей.

Крім перерахованих вище матеріалів, зараз випускають моделі з найрізноманітнішими добавками і сполуками, які наносяться на основу — керамічну пластину. Всі вони переслідують одну мету — мінімізувати негативні наслідки для волосся.

Для створення задуманого вами образу, в комплекті до плойки можуть йти різні види насадок. За своєю формою вони бувають:

 

 • прямі;
 • конусні;
 • подвійні:
 • спіральні;
 • гофровані;
 • обертові;
 • для прикореневого об’єму.

Різні типи волосся витримують різну температуру, тому ідеальним рішенням буде покупка моделі з терморегулятором.

Вид і розмір отриманих локонів багато в чому залежить від того, якого діаметру стрижень плойки. Для середніх завитків підходить найпоширеніший розмір — в межах 19-25 мм. Дрібні завитки — до 15 мм, великі локони — стрижень діаметром до 35-40 мм. Для короткого волосся найчастіше вибирають плойки з маленьким діаметром, а для довгого (щоб отримати великі локони) зручніше застосовувати прилад з великим діаметром.

З усього розмаїття плойок для домашнього застосування краще купувати виріб з потужністю близько 50 Вт. Для зручної роботи шнур повинен бути довжиною не менше 2 м.