Як правильно вибрати питну воду?

Якісна питна вода — важливий і, мабуть, найдоступніший компонент правильного харчування. Тим часом вибрати якісну питну воду не так просто: на ринку є десятки брендів, різні за ціною, упаковкою і назвою.

7a6c2fb2152db84dc65d776f74233470На етикетці бутильованої води завжди зазначено, до якої категорії вона належить. І це перший напис, на який треба звернути увагу. Тут все дуже просто, так як категорій якості для води усього дві:

 

  • Перша категорія — вода питної якості, безпечна для здоров’я, має сприятливі органолептичні показники, нешкідливий хімічний склад і стабільно зберігає свої питні властивості.
  • Вища категорія — вода, безпечна для здоров’я і оптимальна за якістю. Вода цієї категорії повинна зберігати всі властивості води першої категорії і додатково відповідати нормам за змістом основних біологічно необхідних макро- і мікроелементів.

Не кожен може відчути різницю на смак, але вода вищої категорії дійсно виділяється і прозорістю, і смаковими якостями, і чистотою. Замовити якісну питну воду можна на этом сайте vodoliy.kiev.ua вже зараз.

Питна вода також різниться в залежності від джерела, з якого її добували:

 

  • з підземного джерела (артезіанська, джерельна, ґрунтова);
  • з поверхневого джерела (річкова, озерна, льодовикова).

Також на етикетці будь-якої питної води повинна бути вказана ступінь мінералізації: рекомендований рівень — від 20 мг до 80 мг на літр. Зокрема, кальцій у складі води має становити від 65 до 130 мг на літр.

За ступенем мінералізації розрізняють наступні види мінеральних вод:

 

  • слабомінералізована (до 2 г/л);
  • маломінералізована (2-5 г/л);
  • середньомінералізована 5-15 г/л);
  • високомінералізована (15-35 г/л).

Вода для дитячого харчування

Розфасована вода для дитячого харчування повинна відповідати нормам вищої категорії. Також при виробництві питної води для дітей не допускається використання срібла та діоксиду вуглецю в якості консервантів. Зміст фторид-іона в ній повинен бути в межах 0,6-0,7 мг/дм3, йодид-іонів — 0,04-0,06 мг/дм3.

Вода невідомого походження може виявитися небезпечною для здоров’я. Так, при вживанні води з вмістом заліза вище норми є ризик порушити роботу печінки і отримати алергічні реакції. Постійне вживання води з підвищеною жорсткістю призводить до накопичення солей в організмі і в кінцевому підсумку до проблем з суглобами, до утворення каменів в нирках, жовчному і сечовому міхурах. Знижений вміст фтору в питній воді може призвести до розвитку карієсу, а підвищений — до флюорозу зубів.