Як правильно вибрати міжкімнатні двері?

Коли мова заходить про двері, в першу чергу багато хто дивиться на ціну і дизайн.

big_i1570923810Однак потрібно враховувати й кілька інших моментів, що допоможуть вибрати правильний тип і модель:

1. Колір. В першу чергу, вибираючи міжкімнатні двері на замовлення, необхідно продумати їх колірне рішення. Як правило, при цьому варто відштовхуватися від базових елементів в дизайні інтер’єру. Багато хто вибирає двері під плінтус або підлогу, можна також вибирати їх в залежності від кольору основних меблів або ж стін і стелі. Втім, нічого не заважає взяти контрастні двері, які будуть вигідно виділятися на тлі всього інтер’єру.

2. Стиль. Сучасні двері виробляються в багатьох стилях, що дозволяє легко вписати їх у свій інтер’єр.

Можна вибрати двері наступних стилів:

• Класика: мають найбільший вибір кольорів і форм, а також підстилів. Володіють часто коричневим або червонуватим відтінком і підходять для квартир в стилі прованс і ретро;

• Хай-тек: володіють сірими або чорними відтінками, ідеально підходять під дизайн інтер’єру в стилі мінімалізм, оскільки мають мінімум деталей і виглядають технологічно і ново;

• Модерн: можуть похвалитися цікавими формами та дизайном, часто створюються з дерева і скла, а тому підходять під квартири з нестандартним, авторським ремонтом.

Примітно, що стиль дверей варто вибирати безпосередньо під сам ремонт або ж планувати їх до того, як буде зроблений основний масив робіт в будинку.

3. Матеріали та покриття. Найчастіше двері виготовляються або з натурального і цілісного масиву дерева, або з МДФ або ДСП. Найкращим варіантом, звичайно ж, буде дерево, однак якщо бюджет різко обмежений — можна сміливо вибирати ДСП.

Недорогі двері покриваються плівкою, яка допомагає їм бути стійкими до вологи та пилу. Найбільш популярним варіантом покриття також є шпон, що робить двері схожими на натуральні. Також можна пофарбувати готовий виріб, покривши його лаком. Варто згадати й скляні вставки, які мають найбільшу кількість дизайнів з представлених.

4. Види дверей. Найпопулярнішими дверима для інтер’єру сьогодні вважаються:

• Розсувні: ще одна назва — двері-купе, оскільки вони відкриваються за допомогою зсуву в бік, тим самим непогано економлячи простір;

• Розпашні: класичний варіант дверей, найбільш зручний і простий, оскільки відкривається всередину або назовні кімнати;

• Складні: вона ж гармошка, яка дозволяє закрити маленькі простори кімнат, також економлячи місце.

Вибрати тип дверей можна в залежності від призначення і своїх переваг. Наприклад, розпашні двері найкраще допомагають уникнути шуму, а розсувні підійдуть для зони санвузла або кухні, якщо їх розміри не дозволяють встановити класичні двері.

5. Розмір. І, зрозуміло, не менш важливим аспектом є правильно підібраний розмір дверей. Для цього необхідно виміряти дверний проріз або ж в ідеалі довірити цю справу професіоналові, оскільки часто багато отворів мають нестандартні параметри та форми.