Як правильно вибрати іграшку дитині?

Вибрати малюкові іграшку досить відповідальне завдання. Торгові точки пропонують великий асортимент дитячих іграшок, це збиває з пантелику батьків малюка. Важливо, щоб іграшка подобалася, відповідала інтересам дитини та її віку. 

razvivayuschie-igrushki-dlya-malyshЩо потрібно знати про вибір іграшки для дитини?

Всі батьки бажають оточувати свого малюка увагою, турботою, тому готові скупити весь асортимент магазину, щоб доставити радість дитині. Цього робити не потрібно, слід поставитися до вибору іграшки з усією відповідальністю, і не брати з полиці першу-ліпшу привабливу продукцію.

Залежно від віку малюка підбирається певна іграшка. Дітям до року потрібні яскраві, реалістичні предмети. Малюк знайомиться з навколишнім світом, йому цікаво все розглядати. У період з трьох до п’яти років дитина вже показує свій характер, відстоює свою думку. У цей період можна направляти малюка, розвивати його таланти. Тому тут вибір може припасти іграшки для розвитку.

Особливо цікаві дітям пазли, іграшки, які в ідеалі можуть викликати позитивну емоцію у дитини. Чим старшою стає дитина, тим більше слід приділяти увагу її інтересам, підбирати іграшки, з урахуванням її переваг.

Іграшка — як маленьке життя

Без іграшок немає дитинства. Дітлахи повинні гратися, уявляти, придумувати сценарії для ігор. Таким чином вони розвиваються, створюють свій світ, в якому гармонійно живуть. Всі дитячі іграшки можна розділити на кілька категорій:

 

  • образного типу — до них відносяться реалістичні іграшки, ляльки, машинки, тварини. Вони необхідні для розвитку соціальних навичок;
  • господарські іграшки — це різний посуд, комплекти меблів, будиночки. Діти уявляють себе дорослими та імітують їх, але тільки на своїй дитячій кухні;
  • транспортні — машинки, велосипеди, літаки. До подібних іграшок тяжіють як хлопчики, так і дівчатка;
  • музичні іграшки — допомагають розвивати слух, скидати зайву агресію.

Чимало є іграшок для розвитку малюка. До них можна віднести конструктори, кубики та інші іграшки. Перед тим як підібрати дитині іграшку, запитайте у неї, щоб вона хотіла отримати. Якщо іграшка підбирається на день народження, то складіть лист чарівникові і в ігровій формі дізнайтеся, про що мріє малюк.