Як правильно вибрати дитяче взуття?

Перше взуття у малюка повинно з’явитися тоді, коли він починає робити перші кроки. З точки зору дитячих ортопедів, дуже важливо правильно вибрати перше взуття, тому що від нього залежить формування стопи.

У здорової стопи існує 3 точки опори: п’яткова кістка, перший і п’ятий плюсне — фалангові суглоби. Правильне взуття повинно створити комфортні умови для кожної точки опори. Вибираючи дитяче взуття, зверніть увагу на п’яту: вона повинна бути високою і фіксувати гомілковостопний суглоб, щоб запобігти розтягуванню і вивихам. Підошва повинна бути твердою, але при цьому еластичною і гнучкою. Обов’язково повинен бути присутнім широкий і стійкий каблучок (близько 0, 3 см заввишки), або ж супінатор. Взуття із супінатором деякі виробники називають ортопедичним.

kak-vybrat-pervuyu-obuv-malyshu-01

Неправльно буде купувати перше взуття тільки для прогулянок, дитина повинна носити хороше взуття і вдома. Ходіння по рівній підлозі босоніж не принесе користі малюкові. Однак пару раз на 15-20 хвилин роззутися і зробити масаж або походити по масажному килимку або пісочку  буде дуже корисним і потрібним.

Добре, якщо дитяче взуття матиме можливість регулювання повноти стопи. Якщо це будуть босоніжки, то крім цього, ніжка буде вільно дихати, що створить ідеальні умови для ходьби.

До речі, вас може зацікавити якісна детская обувь мелкий опт, яку ви можете придбати за найвигіднішими цінами.

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлене взуття. Взуття з шкірзамінників і з штучних матеріалів для формування дитячої стопи не підходить, в такому взутті ніжка не дихає, перегрівається, в результаті чого відбувається вторинне розслаблення м’язів, ніжка ширшає, в результаті чого може розвинутися плоскостопість.

При покупці взуття ви повинні вибрати ідеально підходяще для дитини взуття за розміром. Ортопеди рекомендують для черевичків і сандалів розмір брати не більший, ніж на 0,5-0,8 см, а для зимовового взуття-на 1,5 см.

Вибирати взуття потрібно так: попередньо вдома змалювати стопу дитини, і вирізати трафарет, а потім підставляти його у взуття, підсунувши до носка і подивитися відстань від трафарета до п’яти. У будь-якому випадку навіть якщо взуття підходить за розміром, його потрібно поміряти дитині і тільки переконавшись, що висота підйому, ширина і повнота підходять взуття можна купувати.

Дитячі ортопеди недарма звертають велику увагу на розвиток стопи. Від її формування багато що залежить. Плоскостопість може привести в майбутньому до сколіозу, погіршення зору  та іншого. У разі неправильної установки стоп дитинці будуть призначені спеціальні устілки або ортопедичне взуття.
Здоров’я вашому малюку!!!