Як правильно вибрати дитяче автокрісло?

Турботливі батьки намагаються проявляти турботу і увагу своїй дитині буквально у всьому. І вже якщо справа стосується її безпеки, то тим більше потрібно бути завбачливими. Тому, власники авто, в першу чергу повинні подбати про комфорт, безпеку та зручність свого малюка. На даний момент мова йде про дитяче автокрісло. Його наявність в салоні машини є передбаченою законодавством. Плюс до всього, під час поїздки з дітьми, воно забезпечує дорослих спокоєм. 

img_564da1f095ff1642696245Дитяче автомобільне крісло — це знімне сидіння, в якому перевозять дітей. Насправді, в транспортних засобах є спеціальні ремені, які можуть захистити в разі непередбачених ситуацій. Але вони передбачені для дорослих людей, а діти, які не досягли 12 років повинні перебувати під час поїздки у спеціальних кріслах. Але щоб вибрати максимально безпечне крісло для дитини, необхідно знати деякі важливі моменти.

Класифікація дитячих автокрісел

Крісла для дітей в салон авто розділені на групи і перш за все відрізняються віковими та ваговими показниками. Для самих маленьких передбачені автолюльки. Немовлята знаходяться в кріслі в лежачому положенні, зафіксовані широким зручним ременем. Голова немовляти захищена додатково. Надійною конструкцію роблять спеціальні ремені.

До групи 0+ відносяться дитячі автокрісла, які поміщають на будь-якому сидінні, (незалежно переднє або заднє), щоб обличчя дитини знаходилося проти ходу.

Група 1 має пластикове сидіння, яке встановлюється в різних положеннях (для неспання дитини, для сну). Крісло встановлюють по ходу руху на задньому сидінні в салоні авто.

Для більш старших дітей пропонуються крісла групи 2. У міру росту дитини, внутрішні ремені міняють на зовнішні.

Діти шкільного віку так само потребують спеціальних автокрісел. Група 3 передбачає сидіння-підкладки, в яких дитину слід убезпечити штатними ременями.

Є універсальні автокрісла-трансформери. Їх можна використовувати тривалий експлуатаційний термін, починаючи з однорічного віку малюка.

Перед тим, як купити автокрісло для дитини, дізнайтеся її точну вагу. Обов’язково подивіться на наявний значок ECE R44/03. Його наявність свідчить про те, що крісло пройшло всі необхідні випробування і відповідає європейським стандартам.