Як правильно розвивати дрібну моторику у дітей?

Дрібна моторика — це робота малих груп м’язів (кисті, пальців рук). Її розвиток в ранньому віці сприяє кращому і швидкому розвитку мови та інтелектуальних здібностей. Розвиток дрібної моторики покращує координацію рухів, силу м’язів кисті, дозволяє дитині легко користуватися численними дрібними предметами: ручками, олівцями, пензликами і т. д.

1429369214_1-tummy-timeДіти, дрібну моторику яких розвивають з дитинства, раніше інших самостійно зав’язують шнурки, застібають блискавки і гудзики. У дітей до 1 року дрібна моторика розвивається переважно спеціальними зовнішніми впливами — масажем, а також простими вправами. Дітей старшого віку можуть зацікавити різні ігри і заняття, що сприяють розвитку дрібної моторики.

Отже, масаж. Ручки і, головне, кисті малюка корисно погладжувати і поплескувати. Такі прості маніпуляції забезпечують правильний і швидкий розвиток чутливих рецепторів пальчиків і долоньок. Кожен раз, коли малюк стискає кулачок (до дев’яти місяців вони роблять це регулярно), потрібно акуратно розтискати його.

Починаючи з 2-х місяців, можна вкладати дітям в руки іграшку, попередньо наочно показуючи, що з нею потрібно робити. На перших порах важливо досягти лише того, щоб дитина утримувала іграшку в руках якомога довше. З 6-ти місяців, вправи стають більш активними. Педіатри рекомендують наспівувати пісеньки і віршики, ритмічно, наприклад, поплескуючи ручками малюка в долоні.

З 9-ти місяців, коли діти вже активно переміщаються по дому на четвереньках, настає найкращий час для розвитку дрібної моторики. Дозволяйте і заохочуйте малюкові переливати воду зі склянки в ємність, набирати з ємності воду в склянку; пересипати крупи з однієї ємності в іншу; покладіть в крупу іграшку, і запропонуйте малюкові знайти її, і так далі.

Корисні і такі ігри, як малювання, ліплення, нанизування предметів, збирання конструктора або пазла, а також гімнастика та різні прості ігри, для яких не потрібні приналежності, наприклад, стискання і розтискання ручок, поплескування в долоні, ворушіння пальчиками, і так далі.