Як правильно розмовляти з дітьми?

Ви часто замислюєтеся над тим, як розмовляєте зі своїми дітьми? Більшість на це питання дадуть відповідь — ні! Але правильне спілкування зі своїм малюком дуже важливо. Ваші слова залишають незгладимий слід у душі і житті вашої дитини. Сказана вами фраза може підвищити або знизити самооцінку вашого малюка, ваші слова можуть допомогти стати щасливим і бути впевненими в собі. Але деякі слова можуть поранити дитину, засмутити і зачепити її самолюбство. Сказане батьками слово повинно бути добре обдуманим. Отже, як же правильно розмовляти з дітьми? Для того, щоб уникнути помилок у спілкуванні між дорослими і дітьми, скористайтеся наступними правилами.
1449778792_qip-shot-screen-10.12.15-23-18-30

 

Правилами, які допоможуть домогтися бажаного результату без образ, наказів і приниження малюка

 
1. У разі якщо ваш малюк тягне все в рот.

Не кажіть: «Що, ти вдома не наївся, тягнеш все в рот, порося! Підчепиш що-небудь». Це звучить і грубо, і образливо.

Ваш малюк просто ще не розуміє, в його віці необхідно почути від вас пояснення: «Якщо ти будеш брати брудні речі в рот, у тебе буде боліти животик. Цього робити непотрібно».

2. У разі якщо ваша дитина чіпає ваші речі, а ви цього не хочете.
Не кажіть: «Що знову руки сверблять? Я через тебе з розуму зійду». Такими словами ви звинувачуєте малюка.
Але ж потрібно пояснювати, чому не можна чіпати: «Не чіпай, ти можеш це розбити, і мама засмутиться».

3. У разі якщо ви хочете, щоб ваша дитина швидше йшла додому.
Не варто говорити: «Якщо ти зараз же не підеш зі мною додому, то я піду без тебе». У ваших словах звучить погроза.

Це слід сказати так: «Давай зараз підемо додому, і у нас залишиться час пограти разом». В цьому випадку ви намагаєтеся зацікавити дитину. Або ж попередьте малюка заздалегідь, щоб він завершував свою гру, так як вам треба йти додому.

4. У разі якщо ви хочете, щоб малюк зібрав розкидані речі.

Не варто в його адресу кидати такі слова як: «Ти не можеш акуратно гратися, ти свиня», або: «Знову розкидав свої іграшки, нечепура». В даному випадку ви принижуєте малюка.

У цій ситуації краще дитині запропонувати погратися в гру, яка допоможе зібрати іграшки: «Давай пограємо в гру, хто збере більше іграшок». І поступово привчайте дитину: не починати наступну гру не зібравши попередню.

5. У разі якщо ви хочете щоб дитина одягнулась тепліше, йдучи на вулицю.
Фраза: «Якщо ти зараз же не одягнеш куртку …», тільки змушує дитину противитися, і вона передбачає погрозу. Ви ж не хочете, щоб ваші відносини будувалися на погрозах?

Набагато краще сказати: «На вулиці так похолодало, який светр ти одягнеш: смугастий чи бузковий». Для дитини буде можливість вибору і не помітно для дитини, ви досягнете бажаного результату.

Такі нескладні правила допоможуть вам у спілкуванні з дитиною.