Як правильно робити класичний масаж всього тіла? Частина 1

Мета класичного масажу всього тіла — досягти максимального розслаблення клієнта, якісно розім’яти м’язи і суглоби. Це поліпшить циркуляцію крові і лімфи по всьому організму, що сприяє швидкому відновленню пошкоджених тканин, зміцненню м’язів, знімає запальні процеси, покращує роботу внутрішніх органів, нормалізує загальний емоційний стан.
klassicheskij-massazh

Залежно від інтенсивності масажних рухів, сили і напряму, ми маємо розслабляючий або тонізуючий ефект. Ми можемо контролювати артеріальний тиск у гіпертоніків, роблячи всі руху з вгорі в низ з невеликою інтенсивністю.

У класичному масажі існують п’ять основних прийомів — погладжування, розтирання, розминка, биття, вібрація або струс. Для початку дотримується послідовність прийомів, погладжування розслаблює клієнта і готує його до масажу, а розминка розігріває шкіру і верхні шари м’язів, що дозволяє наступним прийомам бути більш ефективними. У самому ж процесі послідовність прийомів можна змінювати, створювати свої унікальні комбінації. Це дасть можливість знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Кожен прийом має в собі підвиди. Погладжування може бути площинним і охоплюючим. Розтирання має всі рухи. Розминку виконуємо пальцями, ребром долоні. Основні види розминання — поздовжнє і поперечне. Поплескування виконується долонною поверхнею кисті, злегка зігнувши пальці. Вібрація може бути переривчастою і безперервною, залежить від швидкості і сили коливань.