Як правильно прати одяг у пральній машині?

Незважаючи на уявну простоту прання білизни в сучасних машинах, завжди є ряд певних нюансів, через які ніколи не вийде довіряти автоматиці на всі сто відсотків. З іншого боку, якщо Ви будете знати всі нюанси, то Ви вбережете тканини, які вимагають дбайливого догляду і навіть знизите витрати на миючі засоби та електроенергію, адже процес прання буде максимально оптимізовано. Якою б сучасною пральна машина не була, які б передові технології вона не використовувала — завжди є можливість, що певні речі доведеться прати заново.

stirka-v-stiralnoj-mashineБоремося з брудом

Всюдисущі вчені підрахували кумедний факт, з якого випливає що на сто кілограмів білизни припадає близько три-чотири кілограми бруду, також цей бруд може відрізнятися в залежності від ступеня забруднення.

Зокрема, можна виділити два типи забруднень:

•бруд, який не розчиняється у воді (жир, пил, пігменти, пісок і так далі);

•бруд, який розчиняється у воді (солі і піт, деякі масла і так далі).

Логічно, що розчинні забруднення не викликають великих проблем: їх легко можна змити сумішшю прального порошку і води. А ось з плямами від клею, фарб, пігментів впоратися дещо складніше. З такими забрудненнями впорається далеко не кожна сучасна машинка. У таких випадках залишається лише один вихід — хімчистка.

Деякі забруднення можна «вбити» лише вибіливши тканина, найбільш поширеними є плями від пігментів, видалити які повністю досить проблематично. Найбільш популярними прикладами є чайні і кавові, пивні і томатні, коньячні і морквяні плями… Продовжувати цей список можна досить довго.

Готуємо білизну до прання

Перед тим як замислюватися про прання необхідно ретельно розсортувати білизну за ступенями забруднення і видами тканини. При завантаженні барабана машини не варто прагнути до одноманітності, якщо Ви завантажите машину одними простирадлами або майками, то це буде неправильно. Чим предмети будуть різноманітнішими — тим простіше вони перемішаються, і відповідно, поперуться.

До речі, якщо у вас села рубашка после стирки, рекомендуємо відвідати сайт domchist.com, на якому можна дізнатися що робити в такому випадку.

Після того як Ви розсортували і приготували білизну до завантаження, перевірте, чи виконали Ви всі перераховані умови:

•необхідно перевірити всі кишені одягу, причому бажано за два рази;

•підодіяльники й наволочки треба вивернути, попередньо витрусивши сміття з куточків;

•будь-які металеві предмети не повинні потрапити в пральну машину;

•розстебніть гудзики і застебніть блискавки;

•шкарпетки і панчохи потрібно вивернути навиворіт;

•що стосується трикотажного і махрового одягу, то його треба вивернути махровою поверхнею всередину.

Після виконання необхідних умов акуратно кладемо все в барабан і засипаємо порошок. Вдалого Вам прання!