Як правильно прасувати речі?

Секрет довгого «життя» улюблених речей захований у їх комплексному догляді: важливе і правильне прання, і прасування, і сушіння, і зберігання. Зазвичай, найбільше значення має перший пункт – прання, не приділяючи особливої ваги для прасування. Саме таке недооцінювання важливості цього процесу, часто стає причиною незворотного псування речей. Плаття жіночі надовго збережуть свій колір та пропорції, якщо їх правильно прасувати. При правильному прасуванні речей ви не лише на довгий час зберігаєте їх пристойний вид, а ще й значно економите свій час та сили.

Умовні позначення на етикетці

Графічне зображення правил прасування речей – це праска. Температура праски позначається крапками, які, до речі, співвідносяться із крапками на температурному регуляторі пристрою:

 • зображення праски означає, що цю річ можна прасувати;
 • одна крапка означає, що прасування дозволено при максимальній температурі не більше 110;
 • дві крапки говорять про те, що середній температурний режим прасування даної речі до 150;
 • три крапки повідомляють, що дозволено прасування при високих температурах – до 200;
 • зображення праски із перекресленою парою означає заборону відпарювати дану річ;
 • перекреслена праска попереджає, що прасування заборонене.

Етапи прасування одягу

Щоб навчитись правильно прасувати одяг, потрібно побудувати для себе послідовний ряд дій.

Етап 1. Підготовка речей.

Для якісного прасування білизни та визначення послідовності спершу посортуйте її. Пам’ятайте, що білизна може пересихати, тому оптимальний час прасування білизни не повинен перевищувати 12 — годинний період після прання. Якщо ж речі надто пересушені – обприскуйте їх водою.

Етап 2. Читаємо етикетку.

Ярличок на одязі – це інструкція до правильного догляду за річчю. Тому перш за все необхідно уважно прочитати бирку, на якій і буде зазначено, в якому температурному режимі слід прасувати цю річ. Ця інформація залежить від складу тканини, тому додатково ще й зауважте, з якої саме тканини пошитий ваш одяг. Наприклад, допустимою температурою прасування для шерсті є 150 градусів, для шовку – 125-130, а для віскози – не більше 115.

Етап 3. Облаштовуємо робоче місце.

Ви повинні почуватися комфортно, прасуючи одяг. Для цього зручно розташуйте дошку по гладінні, щоб світло рівномірно освітлювало всю її поверхню, а шнур від праски не зачіплювався, і не заважав.

Секрети вдалого прасування

Окрім основних правил, прописаних на етикетці, потрібно ще й додатково дотримуватись певних вказівок, які сприятимуть легкому прасуванню без пошкодження одягу:

 1. Праску потрібно водити по прямій нитці вздовж і впоперек тканини, щоб уникнути нерівномірного розтягування тканини. Якщо покрій одягу косий, то й праску слід водити у напрямку нитки;
 2. Розпочати прасування слід з дрібних деталей: комір, рукави, мереживо;
 3. Одяг із темних тканин завжди слід прасувати з виворітної сторони;
 4. Прасувати сукню слід зверху до низу: спершу випрасовуємо верхню частину / комір, плечі, виріз /, а тоді – нижню. Спершу проводять праскою по сукні впоперек, а потім – поздовж;
 5. Для максимально ефективного прасування сорочок потрібно, щоб праска була добре нагрітою, а сорочка – трохи вологою. Починати прасування потрібно з коміра, добре прогладивши його спершу з внутрішньої сторони, а потім – із зовнішньої. Щоб погладити манжети – обов’язково розстібніть їх. Далі можна переходити до рукавів та основної частини сорочки;
 6. Прасування шовку повинно бути делікатним, температура праски – невисока, а сама річ – волога, проте бризкати водою на шовк не рекомендовано – це може призвести до виникнення плям та слідів. Прасування бавовни також вважається делікатним, адже вона може деформуватись під впливом високої температури. Тому рекомендовано такі речі прасувати через захисну тканину.

При правильному догляді, в тому числі, прасуванні, ваші речі довго виглядатимуть, наче нові. Тому дотримуйтесь простих порад від «Styllo», і нехай ваш одяг завжди буде ідеальним, тим паче на свята.