Як правильно підібрати ортопедичний матрац при остеохондрозі?

Згідно зі статистикою кожна п’ята людина на планеті змушена зіткнутися з украй неприємним захворюванням — остеохондрозом.

1_zaBJjHlLQ2azE_OdWPAZ3gОсобливість даної хвороби полягає в тому, що вона дає про себе знати постійно, фактично цілодобово. Позбутися від даної проблеми досить непросто, зате можна заздалегідь подбати про профілактику. Щоб уникнути розвитку остеохондрозу, слід укомплектувати спальне місце комфортним матрацом.

Для попередження захворювань опорно-рухової системи фахівці рекомендують вибирати саме ортопедичні матраци. Дані вироби повторюють лінії тіла користувача, підлаштовуючись під його анатомію. Завдяки цьому тіло відпочиваючого отримує точкову підтримку і повністю розслабляється від накопиченої втоми.

При виборі ортопедичного матраца дуже важливо визначити комфортний рівень його жорсткості. Модельний ряд будь-якого виробника матрацних виробів включає в себе жорсткі, середньо жорсткі і м’які матраци. Більшість фахівців радять віддавати перевагу моделям середньої жорсткості.

Як вибрати матрац?

Щоб виріб приніс максимум користі, при виборі матраца дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Не варто гнатися за економією, коли на кону — ваші комфорт і здоров’я. Ортопедичний матрац повинен бути якісним і здатним прослужити якомога довше. Найважливіше — щоб виріб було виконано з екологічно чистих матеріалів, а вони дешевими не бувають.
  • Найбільш практичним вибором є двосторонні матраци. Користувач може швидко відрегулювати рівень жорсткості виробу,
  • просто перевернувши його на іншу сторону.
    При виборі моделі необхідно враховувати антропометричні дані користувача — його вагу і ріст. Також звертайте увагу на максимальне навантаження (вказується на упаковці або в інструкції).
  • Бажано, щоб матрац комплектувався знімним чохлом з натурального матеріалу. В такому випадку догляд за ним не буде віднімати багато часу.
  • Володарям чутливої шкіри та алергічних захворювань вкрай важливо переконатися в гіпоалергенності матеріалів.

Перед покупкою матраца слід проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст порекомендує оптимальний рівень жорсткості, виходячи з симптоматики захворювання.