Як правильно підготуватися до УЗД черевної порожнини?

Здійснюючи ультразвукове дослідження черевної порожнини на сучасному діагностичному обладнанні, можна детально вивчити стан печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, селезінки та лімфовузлів. При цьому можна дізнатися точні розміри, правильність розташування, особливості структури, а також розташування органів у відношенні один до одного.

yzm51lcpepfsqx6kllpn

За допомогою цього дослідження можна швидко виявити розвиток різних патологій і призначити пацієнтові необхідне лікування. Важливо також зауважити, що УЗИ черевної порожнини відрізняється високим рівнем результативності. Також цей вид діагностики відрізняється швидкістю проведення, відсутністю хворобливих симптомів, а також доступною ціною. УЗД черевної порожнини не передбачає втручання в тіло людини. У процесі дослідження вдається отримати об’єктивний опис стану внутрішніх органів, на які здійснюється вплив ультразвуковими хвилями.

Ці хвилі, відбиваючись від тканин, приймаються спеціальним обладнанням у вигляді ехосигналів. Таким чином на монітор виводиться чорно-біле зображення, яке описує зріз обраного органу. За допомогою УЗД черевної порожнини можна досліджувати стан підшлункової залози, сечового і жовчного міхура, а  також інших органів. При цьому подібна діагностика не може проводитися для дослідження шлунково-кишкового тракту, так як в ньому відзначається велике скупчення газів, які значно спотворюють зображення.

Перед проведенням УЗД людина повинна дотримуватися певних правил. Щоб запобігти здуттю шлунка і посиленню газоутворення, слід утриматися від вживання хліба, бобових, хлібобулочних виробів, сирих фруктів і овочів, молока, квашеної капусти, алкогольних напоїв, газованої води та інших продуктів. За кілька днів до процедури слід дотримуватися особливої дієти, згідно з якою допускається прийом риби, м’яса нежирних сортів, каш (зернових) і яблук в запеченому вигляді. До речі їжу потрібно приймати невеликими порціями (дрібно), оскільки переїдання в цей період є неприпустимим.