Як правильно організувати обідню зону?

Часто відвідуване, а тому головне місце в будинку — це, звичайно, обідня зона. Саме від того, як вона організована, залежить, чи буде комфортно домочадцям під час прийомів їжі і сімейних посиденьок за чашкою ароматного чаю.

obedennaya_zona_-650x433Ключові елементи будь обідньої зони — це стіл і стільці. Розмір столу повинен бути достатнім для вільного розміщення всіх членів сім’ї. Вважається, що одне комфортне посадочне місце дорівнює 60 сантиметрам в ширину.

Якщо метраж квартири не дозволяє поставити стіл потрібного розміру, а домочадці найчастіше їдять в різний час, то варто придивитися до розкладних моделів.

Між іншим, цена на пластиковые стулья вот є досить низькою і будь-хто може собі їх дозволити придбати.

Стіл і стільці необов’язково повинні бути виконані з однакових матеріалів, але бажано, щоб разом вони виглядали гармонійно. У просторих приміщеннях немає практично ніяких обмежень щодо масивності меблів. А от невеликі приміщення вимагають обережного підходу до вибору кожного предмета обстановки. В останньому випадку підійдуть акуратні стільці з невисокими спинками. Поряд з ними можна використовувати і табуретки.

В обідній зоні повинно бути достатньо світла, а загального освітлення не завжди вистачає. Тому, якщо обідній стіл знаходиться далеко від стін, то над ним можна розмістити один або кілька додаткових світильників на шнурах з регульованою довжиною. А в разі, коли стіл присунений до стіни ідеальним рішенням буде використання бра. Спектр освітлення може бути різний, проте найпоширенішим вважається м’яке природне світло, яке приємне для очей і не спотворює зовнішній вигляд їжі.

Зверніть увагу на те, що правильна організація обідньої зони найкращим чином відіб’ється на вашому настрої та апетиті. Не варто жаліти грошей на облаштування цієї зони так, як хочеться саме вам, хоч і бажано дослухатися до порад близьких людей, які можуть відкрити вам очі на деякі ваші не зовсім вдалі рішення.