Як правильно оформити вишивку?

Багато жінок люблять рукоділля і з задоволенням проводять свій вільний час за цим заняттям. Найпопулярнішим видом рукоділля була і залишається вишивка. Є різні види вишивок: хрестиком, гладдю, навіть стрічками. Зараз в магазинах є вибір на будь-який смак і колір, є заготовки під вишивку. Такі вишивки не тільки радують око, але і є приємним і корисним хобі, а також допомагають зробити домашній інтер’єр унікальним і неповторним. Найголовніше питання, що виникає у майстринь, які захоплюються вишивкою, полягає в тому, як правильно її оформити.

оформление-в-паспарту3Тут кожній вишивальниці знадобляться наступні поради:

  • Перш ніж натягнути роботу на рамку, її треба підготувати. Якщо вона забруднена, її треба очистити, опустивши в теплу воду з дитячим милом і потримавши якийсь час. Потім необхідно погладити її зі зворотного боку.
  • Наступним етапом буде вибір рамки. Найкраще вибирати рамку або багет зі склом, який можна придбати на сайті www.bagetmaster.com.ua. Так вишивка буде захищена від зовнішнього впливу. Адже заново виймати роботу і перепирати її — дуже складно. До того ж в такому випадку вишивка швидко втратить свій первісний вигляд. Колір рамки може бути різний. Найчастіше вибирають класичний варіант — рамку, пофарбовану під дерево або позолочену. Це справа смаку, але краще, якщо колір рамки буде перегукуватися із загальним тоном вишивки. Тоді робота буде виглядати гармонійно.
  • Паспарту — ще одна важлива деталь при оформленні вишивки. Він необов’язковий, роботу можна оформити і без нього. Однак паспарту додасть роботі закінченість і чіткість. Його необхідно вибирати до рамки. До того ж ця деталь має і практичне значення — паспарту не дасть роботі стикатися зі склом. Так вона буде виглядати естетично.

Після того, як підготовчий етап пройдено, можна приступати до основного — натягування вишивки.

Є кілька способів для цього:

  • Найпоширеніший — натягнути роботу і закріпити кнопками. Однак, незважаючи на те, що цей спосіб найпростіший, він не найякісніший. Канва з часом може розпадатися, перетягуючи вишивку з одного боку і відпускаючи з іншого. Робота буде виглядати погано. Тому краще скористатися іншими варіантами.
  • Щоб вишивка була натягнута міцно і надійно, потрібно зробити це за допомогою ниток. Це класичний спосіб. Але потрібно бути акуратним в процесі зшивання країв зі зворотного боку, постійно стежачи за тим, щоб з лицьового боку робота залишалася рівною.

Акуратно оформлена вишивка стане гідною прикрасою будь-якого будинку!