Як правильно обрати срібну прикрасу

Як часто в онлайн-магазині ювелірної продукції в описі до виробу ви бачили напис «стерлінгове срібло»? Думаємо, досить часто. Продавці нерідко вказують на це, піднімаючи таким чином значимість прикраси. Однак для багатьох так і залишається загадкою, що означає термін «стерлінгове срібло», чи є які-небудь відмінності між цим видом срібла і звичайним, і як визначається його справжність.

Вирішили розібратися, стерлінгове срібло 925 проби — яке воно, чи є відмінності від простого і які у нього є плюси і мінуси при носінні.

Що таке стерлінгове срібло 925 проби?

Як ми знаємо, чистий аргентум непридатний для створення будь-яких було предметів, буде то ювелірка, столове срібло або декоративні рішення — великий вибір прикрас є не сайті silverhill.com.ua. Занадто м’який, занадто пластичний метал просто не дозволяє виготовити практичні і в той же час привабливі вироби. Тому срібло доповнюють різними лигатурами — іншими металами, щоб посилити його твердість. Ці домішки в складі сплаву, зокрема мідь, роблять срібло більш довговічним і зручним для роботи над прикрасами, але без шкоди для кольору.

До Срібла відносять сплав з чистого Аргентуму і лігатури (частіше використовують мідь, рідше — нікель або цинк). У цифрах це виглядає так: 92,5% чистого срібла і 7,5% лігатури. Так, виходить, що це і є срібло 925 проби.

Склад і властивості сплаву

Еталонний стерлінговий сплав — це однорідне поєднання чистого срібла і міді. Але так як мідь має властивість окислюватися на повітрі, що впливає на відтінок виробів, ювеліри стали пробувати додавати інші лігатури в різних пропорціях до сріблу: цинк, нікель, кадмій і германій. Але такі домішки додавали і вартість кінцевої продукції. У підсумку після всіх експериментів, залишився той самий еталонний сплав срібла — 92,5% чистого металу і 7,5% міді.

При цьому властивості його досить високі:

  1. Прекрасний зовнішній вигляд — дорогий, витончено блискучий колір, на вигляд нагадує платину, з чудовими переливами і відтінками металевого.
  2. Довго не окислюється. Через переважного кількості чистого срібла в складі, стерлінгові прикраси, мало схильні до окислення.
  3. Вироби з такого сплаву міцні і практичні у використанні в повсякденному житті і побуті.
    міцність

Як вже говорили вище, стерлінгове срібло досить тверде й міцне, щоб його можна було використовувати в побуті. Тому зі сплаву виготовляють не тільки кільця і підвіски, а й столові прилади і декоративні рішення.

Проби

Стерлінговим вважається саме срібло 925 проби. Тобто це гарантує, що прикраса, яке ви купуєте, складається з 92,5% чистого металу і 7,5% лігатури на 1 кг сплаву. Ні більше, ні менше.

У стерлінгового срібла 925 проби є спеціальне маркування і клеймо «sterling» або «ster» (звертайте на це увагу при покупці!). Таке срібло вважають високопробним. Якщо вам пропонують прикраси пробою нижче під виглядом Срібні, знайте — це підробка.