Як правильно обладнати робоче місце школяра?

З самого першого дня відвідування школи дитина починає відчувати дискомфорт. Підвищені навантаження припадають на зорові органи і хребет малюка. Зрозуміло, в школі за тим, як він сидить, доглянуть вчителі, але ось те, як він сидить вдома, повинні контролювати батьки.

c44648Як має сидіти дитина за столом?

Найчастіше дитина робить завдання, сидячи на дорослому стільці, за письмовим столом, який також розрахований на те, що за ним буде працювати доросла людина, та ще й в напівтемряві. Її плечі розташовуються мало не вище вух, стільниця розташована десь біля підборіддя. І тоді у дитини починаються проблеми з хребтом — він викривляється, «заробляє» сколіоз або кіфоз та інші «принади».

Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися кількох найпростіших правил. Ще з дитинства ви знаєте про те, що освітлення (його джерело) має розташовуватися виключно з лівого боку. Якщо немає можливості так поставити стіл, щоб вікно було зліва, то потрібно встановити світильник над столом.

Якщо ви поставите його справа, то дитина не зможе нормально бачити те, що пише, що читає, вийде цілковите затемнення робочої поверхні. Природно, її очі будуть набагато швидше втомлюватися. Взагалі, ідеальна відстань від вікна до столу має бути 50 сантиметрів, мінімум — 15.

Також зверніть увагу на те, які меблі знаходиться в кімнаті малюка. Вони повинні бути підібрані спеціально під нього, під його вік. Дитина повинна сидіти на стільці так, щоб її ноги (ступні) ставали рівно на підлогу. Слідкуйте також за тим, щоб стілець не впирався в підколінну чашечку малюка — йому буде постійно дискомфортно, і кровообіг порушиться.

Всьому своє місце

Привчайте вашу дитини з самого дитинства до того, що всі речі в її кімнаті і на столі повинні мати своє місце. Не буде зайвим придбати стіл, в якому є шухлядки, тоді вона зможе туди поміщати олівці, ручки, лінійки, і всякі дрібні приналежності. Якщо шухляд немає, то поставте для цього приладдя стакан на стіл.

Підручники і зошити також повинні «знати» своє місце — поличка над столом вирішує безліч питань. Немає можливості закріпити її на стіні? Тоді придбайте етажерку, яку можна встановлювати на підлозі. Психологи прийшли до висновку, що якщо в кімнаті школяра буде знаходитися відкрита полиця або етажерка, то дитина також буде рости відкритою, контактною та безконфліктною. У вас є прекрасна можливість переконатися в цьому.

І наостанок хочемо попередити про одну дуже поширену помилку батьків — не ставте на робочий стіл школяра комп’ютер. По — перше, він займає багато місця, по — друге, ви ж не завжди будете перебувати поруч з дитиною в кімнаті, і вона може замість того, щоб вчити уроки, грати в різні ігри.