Як правильно купати маленьких дітей?

Купання маленької дитини — цілий ритуал, який повинен проводитися за наступною схемою. Спочатку дитину опускають у воду, притримуючи правою рукою попу, а лівою — голову з плечима. Потім дитину намилюють, використовуючи м’які дитячі губки і дитячі гігієнічні засоби.

5(18)Піну змивають чистою теплою водою з глечика. Дитину протирають м’яким ніжним рушником, акуратно промокаючи тіло, а не розтираючи його, щоб уникнути подразнень. Ось, власне, і все. Але використання додаткових пристосувань і дотримання головних правил дозволить істотно спростити процедуру.

Пристосування для купання

Дитяча ванночка на спеціальній платформі — доступне пристосування для купання маленької дитини, яке полегшить процес і малюкові, і мамі, якій не доведеться всі 15 хвилин стояти в незручній позі, нахилившись над дитиною. Малюк, в свою чергу, теж буде задоволений: завдяки анатомічній формі, йому буде комфортно, а рифлене дно з підголовником не дасть зануритися у воду. Крім того, такі ванночки часто оснащуються отворами для зливу води.

Вам також знадобляться інші предмети і гігієнічні приналежності:

• Дитячий шампунь, крем і мило. Косметика для дітей створена на натуральній основі, є гіпоалергенною і не сушить шкіру. Не використовуйте гігієнічні засоби для дорослих;
• Термометр. Діти дуже чутливі до температури навколишнього середовища. Щоб купання пройшло без істерик дитини, потрібно підтримувати температуру води на рівні 36-37 градусів;
• Дуже м’який рушник;
• Дуже м’яка губка для намилювання;
• Гумові іграшки для розваги і відволікання дитини.

Головні правила:

Дитину можна купати з перших днів народження, але, поки не зажила пупкова рана, необхідно дезінфікувати воду розчином марганцівки. Фахівці також рекомендують кип’ятити воду перший місяць, щоб знищити бактерії і палички. Дитину рекомендується мити щодня, але не трапиться нічого страшного, якщо день купання буде пропущений. При першому купанні дитину рекомендується занурювати у воду в тонкій пелюшці з натурального матеріалу. Так купання буде максимально комфортним для малюка. Рівень води в ванночці повинен становити не більше 10 сантиметрів. Використовуйте глечик з чистою водою для ополіскування і заздалегідь підготуйте необхідні гігієнічні приналежності, особливо, якщо купаєте малюка самостійно.