Як правильно гратися з дев’ятимісячним малюком? Частина 2

Чи потрібно батькам брати участь в іграх дитини?

3_d597bb8382b7ee062b60b7f81ae711.0Мама і тато повинні іноді брати участь в іграх свого малюка. Вони не повинні боятися експериментувати з малюком, пояснювати, показувати і розповідати йому щоразу що-небудь новеньке. Адже у кого ще, як не у батьків, дитині освоїти поводження з багатьма іграшками (наприклад, як і в якій послідовності збирати кільця пірамідки або як побудувати «вежу» з кубиків, зліпити «пасочки» з піску і так далі). Тим не менше слід давати малюкові можливість повозитися з іграшками і самому: самостійні ігри добре допомагають розвитку фантазію дитини.

Місце для ігор малюка

Добре, якщо у дитини є окрема кімната, де ніщо не буде відволікати її від ігор. Мама знає – її малюк зайнятий серйозним заняттям. А значить повинні бути виключені всі відволікаючі фактори – гучна музика, включений телевізор, гучні розмови дорослих і так далі. Процес накопичення досвіду і знань доставляє малюкові задоволення. Найбільше це проявляється саме в дитячому віці, тому завдання батьків – всіляко стимулювати інтерес дитини до отримання нових знань і розвитку її здібностей і навичок.

Скільки іграшок потрібно дитині?

Іграшок у дитини може бути скільки завгодно, але не варто давати їх всі разом. Дитина не може зосередитися на якійсь одній іграшці і швидко перевтомлюється. Дві-три, максимум – чотири іграшки за раз. У наступний час для ігор іграшки можна поміняти.