Як правильно доглядати за зубами дитини?

Педіатри і стоматологи в один голос твердять: бережіть дитячі зуби і забезпечте правильний догляд ясен. Частина батьків прислухається до цих рекомендацій, але деякі відносяться до цього несерйозно. Вони вважають, що якщо у дитини ще молочні зуби, то догляд для них не так важливий, адже «все одно ці з віком випадуть, вони ж молочні». Це помилка, адже догляд потрібен буквально з дитинства, в іншому випадку проблеми із зубами відіб’ються в майбутньому вже на кістяних зубах — а вони, нагадаємо, на все життя. У цій статті ми розповімо, як правильно доглядати за зубами дитини і дамо кілька корисних порад.

post_5d66442713baeКоли і як починати?

Починати — як тільки прорізуються перші зубки. Спочатку зубна щітка вам не потрібна — для чищення беруть невеликий шматочок марлі або ватний тампон, змочують кип’яченою водою і акуратно протирають зубки. Поки дитині не виповниться півтора року, воду кип’ятити обов’язково. Такий підхід важливий ще й тому, що допомагає виробити звичку. Згодом, коли зубів стане більше, малюк охочіше почне доглядати за ротовою порожниною самостійно.

Якщо виникають проблеми і дитина сильно нервує, спробуйте перетворити процес чищення в гру. Скажіть, наприклад, що ваш палець — це паровозик, і йому потрібно потрапити в депо.

Як вибрати щітку?

До 3-х років рекомендується купувати в аптеці спеціальні дитячі щітки — у них невеликий розмір і м’яка щетина, яка не буде травмувати ясна, не викличе дискомфорт.

У період з 5 до 7 років у дітей змінюються зуби — в цьому віці можна вже привчати до дорослих приладів. Відмінно підійде зубна щітка на основі ультразвуку — вона не тільки забезпечить дбайливий догляд, але і запобіжить виникненню зубного каменю. Ультразвукові щітки для дітей рекомендують через ряд причин:

 

  • не травмують ясна;
  • профілактика карієсу;
  • має антибактеріальний ефект;
  • ідеально підходить для підлітків з брекетами;
  • величезний термін служби.

На перших порах обов’язково очищуйте зуби разом з малюком. Нехай він дивиться, вчиться і бере приклад — так йому простіше буде усвідомити всю важливість і необхідність цієї процедури. Також привчайте до правильної техніки чищення — в майбутньому така навичка, доведена до автоматизму, заощадить вашій дитині не одну сотню гривень на походах до стоматолога. Правильна чистка — запорука здорової та красивої усмішки на довгі роки. Будьте здорові!