Як правильно доглядати за мультиваркою: 5 порад

Залежно від типу нагрівального елементу, середній строк служби мультиварки — 3-7 років. Такий проміжок часу може працювати лише модель, за якою якісно доглядають. А за умови халатного ставлення з боку користувача, вона може вийти з ладу вже на першому році життя.

Навряд чи хтось хоче добровільно прощатися з нещодавно придбаною технікою. Або ж витрачати гроші на її ремонт. Тому поради, наведені нижче, будуть корисними для власників мультиварок від будь-яких брендів. Завдяки виконанню рекомендацій, довше житиме мультиварка MOULINEX в Мойо або модель від Tefal, Philips чи Ardesto.

Використання лопатки з силікону чи дерева для помішування

Навіть найстійкіша чаша може втратити свої властивості через постійний механічний вплив. Особливо, за умови регулярних контактів з металевими предметами. Тому для перемішування їжі в мультиварці не варто використовувати виготовлені з металів:

  • ложки,
  • виделки,
  • ножі,
  • шпателі,
  • палички.

Краще застосовувати під час помішування лопатки з м’яких матеріалів на кшталт силікону або якісно обробленого дерева. Вони не залишають подряпин навіть на найчутливіших поверхнях.

Миття чаші після повного охолодження

Звичка мити чашу мультиварки відразу після приготування — шкідлива. Її краще не чіпати доти, доки вона повністю не вихолоне. Інакше занадто різкий перепад температури може призвести до погіршення ефективності антипригарного покриття. В результаті чашу доведеться о замінити.

Висушування чаші після миття

Мокру чашу ні в якому разі не можна встановлювати у мультиварку. Рідина може потрапити всередину корпусу і призвести до короткого замикання та згоряння пристрою.

Сушити місткість потрібно природним шляхом або за допомогою паперового або текстильного рушника. Найкраще дати воді стекти з чаші на сушарці для посуду, а потім — стерти залишки рідини.

Догляд за ущільнювачем

Силіконовий ущільнювач, який відповідає за герметичне закриття кришки, також потребує специфічного догляду. Його необхідно регулярно мити у теплій воді з мийним засобом. Краще це робити після кожного приготування. Але якщо немає часу, можна обмежитися одним разом на тиждень. Якщо ущільнювач не мити, рано чи пізно він стане джерелом неприємного запаху.

Після миття силіконову смужку потрібно ретельно висушити. Залишки води на ній можуть спричинити розмноження грибків та інших небезпечних мікроорганізмів під кришкою.

Очищення ТЕНа

Хоч ТЕН не контактує з продуктами, на його поверхні час від часу накопичується невеликий шар бруду. З часом пил і бруд може призвести до погіршення якості роботи мультиварки. Чистити нагрівальний елемент потрібно вручну — за допомогою поролонової губки.

Механізм очищення простий:

  • мультиварку потрібно відключити від мережі живлення,
  • чашу дістати,
  • губку змочити у воді й віджати,
  • пройтися вологою губкою по поверхні ТЕНа,
  • краплі води прибрати за допомогою паперового рушника.

Після цієї процедури мультиварку краще не вмикати протягом 18-24 годин. За такий проміжок часу ТЕН точно зможе висохнути. Також варто пам’ятати про необхідність догляду за корпусом. Протирати мультиварку зовні також можна виключно у знеструмленому стані.

Більше корисних рекомендацій можна знайти у статті: Як доглядати за мультиваркою