Як правильно чистити килими?

Килими – це, звичайно ж, красиво і затишно, але для того, щоб вони завжди були чистими і виглядали добре, господині необхідно постаратися.

Chistka-kovra-schetkoyЯк правильно доглядати за килимами?

Килими багато не дарма називають «пилозбірниками» – дійсно, вони накопичують в собі пил, бруд, шерсть домашніх тварин і так далі. Якщо не займатися ретельним і регулярним чищенням килимів, це може призвести до різного роду наслідків, у тому числі і що стосуються проблем зі здоров’ям. Алергію, на жаль, ще ніхто не відміняв.

Між іншим, на сайті www.i-clean.com.ua/ можна замовити професійні послуги клінінгової компанії за привабливими цінами.

Раз в тиждень килими необхідно підмітати або пилососити (іноді господині роблять відразу дві ці дії для кращого ефекту). Спочатку потрібно почистити виворітну сторону виробу. Це необхідно для того, щоб сміття і пил згодом не втягувалися в килим, коли ви будете його пилососити. Потім переходьте до лицьової сторони килимового покриття. При цьому не забувайте про те, що щітка пилососа повинна ходити вздовж по ворсу, і ні в якому разі не впоперек.

Якщо у вас є така можливість, періодично килими необхідно вибивати на вулиці. Для цього виріб вішається виворотом вгору і після вибивання обмітається віником з усіх боків. Таку процедуру краще всього робити в теплу пору року. А якщо на дворі зима почистіть свій виріб за допомогою сухого снігу. При цьому сніг повинен бути сухим, адже якщо він буде вологим, він змішається з пилом і перетвориться в бруд.

Варто знати, що якщо ви тільки недавно придбали килим, чистити його потрібно тільки м’якою щіткою. При цьому не лякайтеся, якщо на щітці ви побачите дрібний ворс, це цілком природно, так як ви збираєте волокна, що залишилися після того, як виріб підстригли. Коли ворс вироба стане більш жорстким, його вже можна буде пилососити.

Краще всього чистити підлогове покриття спеціальними засобами. Вони зможуть не тільки поліпшити його зовнішній вигляд, але і захистять виріб від молі. Однак не забувайте читати інструкції щодо застосування чистячих засобів – не кожне з них підійде саме вам. У цьому випадку ви можете отримати бляклий і вицвілий виріб.

Деякі господині для прибирання килима використовують сіль або тирсу. При цьому сіль розсипається по килиму, і потім змітається віником з гарячою мильною водою або миючим засобом). Так повторюють кілька разів, після чого килим необхідно вибити. Кажуть, це дуже дієвий, недорогий і ефективний спосіб.

Якщо ж ви не справляєтеся самостійно з цим завданням, то зверніться за допомогою до фахівців. Зараз на ринку є величезна кількість клінінгових компаній, які зроблять вам хімчистку килимів швидко, якісно і професійно. І, що важливо, великих зусиль від вас для цього точно не буде потрібно – працівники клінінгової компанії зазвичай самі приїжджають за виробом, і самостійно його привозять назад – чистим і сухим.

Чистий килим – це запорука здоров’я та комфорту у вашому будинку. Не забувайте про це, і регулярно доглядайте за ним!