Як прати рюкзак?

Багато хто з нас використовують рюкзаки практично повсякденно. Це незамінна в побуті річ, яка дозволяє переносити з собою найнеобхідніші речі.

pОднак, як і інші речі нашого гардероба, після тривалого користування рюкзаки мають властивість зношуватися і накопичувати бруд. І якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то впадати у відчай, звичайно ж, не варто — рюкзак можна легко і швидко відіпрати, про що можна детальніше дізнатися в розділі «Прання і хімчистка».

Підготовка до прання

Перш за все, підготовку до очищення рюкзака слід почати з повного викладання з нього всіх предметів. Для цього перед пранням бажано переглянути не тільки великі кишені, а й маленькі, про які ми найчастіше забуваємо. Після цього по поверхні рюкзака рекомендується пройтися щіткою або вологою мочалкою для видалення поверхневого забруднення, плям та інших неприємних елементів. Потім рюкзак необхідно протерти вологою ганчіркою або серветкою.

Перші кроки

Щоб після проведення прання рюкзака у вас не виникло несподіванок, вкрай бажано ознайомитися з ярликом, залишеним на рюкзаку виробником. У більшості випадків на ньому вказується не тільки компанія і країна-виробник, а й важлива інформація про правила прання. Дотримання цих правил дозволить істотно збільшити термін збереження вашим рюкзаком свого первозданного вигляду. Якщо після сухого очищення на вашому рюкзаку все одно залишилися плями, то їх краще ліквідувати вручну, але вже використовуючи засіб для виведення плям. Варто відмовитися від відбілювача, тому що він може пошкодити тканину і зіпсувати її колірну палітру.

Прання рюкзака

Після перерахованих вище етапів очищення на сайті вам доведеться зіткнутися з вибором — продовжити прання рюкзака вручну або довірити його прання вашій пральній машині? Обидва варіанти мають ряд власних переваг, однак результати будуть приблизно однаковими. Якщо ви вирішили очистити рюкзак вручну, то для цього вам знадобиться наповнити тазик водою, додати в нього трохи миючого засобу, а потім за допомогою мочалки гарненько пройтися по поверхні і нутрощах рюкзака. Цю ж роботу може зробити і пральна машина, проте вона, на жаль, може залишити особливо складні плями, тому в тяжких випадках рекомендується прати рюкзак вручну. Після миття рюкзак залишається сполоснути і поставити на деякий час на вашому балконі для висихання.