Як працює електрокамін, як влаштований і як його підключити?

Мрія встановити камін в квартирі виглядає сьогодні цілком реалістично, варто лише згадати про існування екологічних і функціональних моделях з електричним типом нагріву. Ці пристрої виглядають естетично, відрізняються чудовою функціональністю, зручні і безпечні у використанні. Встановити їх в будинку своїми руками можна навіть без значних перетворень в інтер’єрі.

А правильно визначивши, яку площу обігріває електрокамін, можна з легкістю замінити їм звичайні обігрівачі в будинку, квартирі або на дачі. Достовірна імітація живого вогню завжди виглядає досить реалістично. Установка конструкції не вимагає облаштування димаря. А широкий діапазон потужності дозволяє підібрати модель з урахуванням площі приміщення. Для того, щоб електрокаміни купити, переходьте за посиланням.

Особливості монтажу

Як підключити електрокамін до мережі і використовувати його за призначенням? Встановлювати виріб, в залежності від його конструкції, можна у вигляді вбудованого вогнища або готового камінокомплекти. Крім того, потрібно обов’язково враховувати безліч супутніх чинників. Наприклад, підвісні моделі переважно носять декоративні функції.

А ось підлогові і приставні цілком здатні забезпечувати інтенсивний нагрів приміщення. Під вбудовані моделі потрібно виготовити спеціальний портал — нішу в стіні за розміром корпусу. Електроприлад обов’язково повинен мати заземлення. Крім того, всі моделі потужністю понад 5 кВт обов’язково підключаються до мережі в 380 V, це теж варто врахувати при виборі обладнання.

Принципи дії

Оригінальний ефект горіння живого полум’я досягається під час експлуатації пристрою різними шляхами. Зрозуміти, як працює електрокамін, допоможе визначення типу його конструкції. Є ряд основних моментів, які варто знати:

  • Найпростіші моделі оснащуються тепловентиляторами, вбудованими в конструкцію і приводячими в рух натягнуті смужки тканини.
  • Дорожчі рішення додатково оснащуються відбивачем в підставі. Він проектує відблиски, допомагає забезпечувати досягнення ефекту танцюючих язиків полум’я.
  • Моделі з випарниками більш складні, але дозволяють створювати реалістичне враження палаючого каміна. Відблиски від світлодіодів проектуються на поверхню водяної пари.
  • Крім візуальних ефектів в конструкції може бути вбудований динамік для відтворення звуків палаючого вогню.

Пристрій

Зрозуміти, як влаштований електрокамін, досить легко. У його складі є дві основні деталі: портал або обрамлення і вогнище. Зовнішній декор може створюватися на місці установки (для вбудованих моделей). Але набагато більшою популярністю користуються готові камінокомплекти. Вогнища бувають вбудованими і змінними, під кожен з варіантів підбираються інші комплектуючі, необхідні для роботи пристрою.

Усередині каміна розташовуються елементи декору, зазвичай імітують дизайн дров’яної топки. Крім того, тут розташовується підсвічування, нагрівальні елементи, захищені від випадкового загоряння. Всі ці моменти варто враховувати при розміщенні, щоб не відчувати труднощів з експлуатацією приладу. Крім того, в конструкції присутній шнур для підключення до мережі.

Особливості енергоспоживання

Як дізнатися, скільки електроенергії споживає електрокамін? Витрати електроенергії залежать від вибору і особливостей конкретної моделі. Самі економічні моделі мають LED підсвічування, що вимагає не більше 50 Вт на годину. Лампи розжарювання витрачають до 150 Вт, як і їх галогенові аналоги. Але все це справедливо лише для моделей, що використовуються в декоративних цілях. При включенні нагрівальних елементів відбувається істотне збільшення обсягів енергоспоживання.

В середньому, моделі обладнання для будинку споживають не більше 1,5 кВт і підтримують перемикання режимів нагріву в 50 і 100% потужності. Таким чином, при купівлі безпечного електричного каміна вдається забезпечити повноцінну заміну електричного обігрівача або натурального дров’яного вогнища.