Як познайомити дитину зі школою?

Багато дошкільнята знають, що таке дитячий садок, де він знаходиться, що в ньому є, а ось школа…

16193884_mДля них школа – це щось невідоме, незнайоме, але явно щось доросле.

Часто діти кажуть, ось я великий і скоро піду в школу, тобто школа у них асоціюється з дорослішанням і чимось важливим.

На жаль, зараз далеко не кожна школа знайомить дошкільнят заздалегідь з класом, учителем та школою.

Часто знайомство зводиться до суботньої підготовки дошкільнят.

Чому суботньої — так зазвичай школи беруть дошкільнят по суботах, рано-вранці батьки відводять в клас дитину, де вона вчиться писати і т. п.

До речі, вас можуть також зацікавити бейджики, які ви можете швидко та вигідно придбати на сайті my-office.ua.

Ні в жодному разі, я не хочу критикувати таку підготовку, мова зараз про інше, про знайомство з школою, про плавності переходу з дитячого садку в школу.

Адже, багато батьків зайняті особистими справами і не підозрюють, яким травматичним може бути такий перехід для маленької дитини.

Знайомство зі школою, дуже важливе для дитини, їй важливо зрозуміти, що вона там буде робити, що там нові правила, новий режим і нові люди.

Так як дитина по натурі дуже цікава, в перший час буває і так, що незнайомі зі школою першачки губляться, ходять і дивляться те, що їм цікаво, забуваючи і про уроки і все інше, якщо вчитель, хоч ненадовго розслабитися, дитина може і загубитися в шкільних лабіринтах.

Необхідно заздалегідь ознайомити майбутнього першокласника зі школою, обійти школу зі всіх сторін.

Поговорити про те, як виглядає школа, порахувати її поверхи, пофантазувати на якому поверсі навчатиметься ваша дитина, спробувати вгадати за яким вікном розташовується її клас.

Обов’язково поговоріть і подивіться з дитиною, де головний вхід в школу, де службовий.

Прийдіть ввечері в школу, зверніть увагу дитини на освітлення, підкажіть як їй краще йти додому, обговоріть і пройдіть з нею маршрут до будинку. Обов’язково звертайте увагу на небезпечні моменти – відкриті люки, людні і галасливі бари, дороги, світлофори і т. п.

Може це і не знадобиться, як вам здасться спочатку, але найкраще підготувати дитину до несподіванок, і якщо, не дай Бог, трапиться так, що ваша дитина буде йти додому сама, ви, принаймні, можете бути впевнені, що вона знає дорогу додому, так як ви не раз ходили з нею цією дорогою.

Прийдіть як-небудь вдень в саму школу, подивіться і покажіть дитині, де знаходяться туалет, їдальня, початкові класи, медичний кабінет, бібліотека, актовий зал, роздягальня, спортивний зал.

Розкажіть їй про правила поведінки в цих місцях, перекусіть в буфеті, нехай малюк сам вибере вподобану йому страву і купить її, пора знайомити його з грошима, пояснити йому, що таке здача.

Поговорити про те, куди класти гроші, як їх зберігати. Купіть дитині гаманець, нехай складає туди гроші.

Огляньте територію самої школи, де знаходиться спортмайданчик, поспостерігайте за дітьми на уроці фізкультури.

Покажіть дитині як зробити розбіг, для того щоб стрибнути в довжину, спробуйте з дитиною закинути м’яч у баскетбольне кільце, поясніть для чого потрібні ті або інші спортивні снаряди.

Прийшовши в школу, дитині буде не тільки легше, тому що вона з нею знайома, але й вона зможе пояснити все це дітям, які нічого не знають. А це в свою чергу допоможе налагодженню спілкування між ними.

Пам’ятайте про те, що нам здається простим і зрозумілим, для дитини може бути незнайомим та невідомим!