Як позбутися токсикозу?

Проблеми при вагітності зустрічаються різні. Деякі майбутні мами страждають набряком рук і ніг, деякі мають хворобливі відчуття в районі тазу і навіть незрозумілі виділення при вагітності. Не варто панікувати, багато явищ нормальні для вагітної жінки і їх можна усунути звернувшись на консультацію до лікаря.

 

 

Дуже часто під час вагітності трапляється токсикоз. Ранній токсикоз буває в перші 3 місяці вагітності, а пізній — в 3-му триместрі. З раннім токсикозом боротися легше, так як немає побічних симптомів (набряки, високий тиск), що відбувається під час пізнього.

 

 

toksikoz

Ранній токсикоз ділиться на три ступені — легкий, середній і важкий.

 

 

При легкому токсикозі блювання буває не більше 5 разів на день. Це трапляється від неприємного запаху, після їди або натщесерце. Тому у вагітної жінки поганий настрій і немає апетиту, але вагу вона не втрачає. При середньому токсикозі блювотних рефлексів буває близько 10 разів на день. Жінка відчуває легке запаморочення і слабкість. Вага знижується по 2-3 кг за місяць. У жінок з важким токсикозом блювота відбувається до 20 разів за добу, навіть вночі. Організм сильно зневоднюється, і жінка худне на 10 кг за місяць. Пульс стає частим, тиск знижується, а температура тіла субфебрильна — трохи більше 37 градусів. При легкому ступені токсикозу жінка відчуває себе нормально і ліки їй не потрібні. Тут допоможуть народні засоби.

 

 

Подолати нудоту допомагає м’ята. Чай з м’ятою вранці, а також м’ятні льодяники знизять почуття нудоти. Добрими засобами проти токсикозу вважають: відвар шипшини, лимон, календулу, валеріану і деревій.

 

 

Їжте тільки, коли захочеться. Зазвичай при токсикозі рекомендують приймати їжу часто, але маленькими порціями, нудоти в цьому випадку менше. Тільки не їжте продукти, які важко засвоюються, шоколад і все смажене виключіть.

 

 

Перекусити можна сухариками, сухофруктами, горішками, підійде квашена капуста або огірок. Слухайте себе і їжте, що заманеться. Їжу слід їсти трохи теплою або холодною, не запиваючи напоями.

 

 

Щодня гуляйте на вулиці і спіть не менше 8 годин на день.