Як посадити на ділянці газон своїми руками?

Природно та дуже красиво виглядає газонне покриття на дачній ділянці. Засіяти і розпланувати територію допоможуть дизайнери ландшафту, але можна відмовитися від професіоналів і спробувати посадити газон самостійно. Для початку потрібно вивчити корисну інформацію і розібратися в деяких питаннях.
1 (3)

 

Що являє собою газон, і який вибрати?

Газон – це ділянка з густою зеленою рослинністю, яка піддається періодичному косінню. Для створення щільного покриву до складу суміші включають багаторічні злакові трави: вівсяницю, тонконіг і райграс.

Існує багато видів газонного покриття, яке підійде для дачі вирішувати тільки власнику. Створювати газон своїми руками потрібно простим способом, щоб догляд за ним не доставляв багато клопоту.

Декоративні види покриття вимагають великих фінансових витрат. А для дачників, які хочуть отримати задоволення від улюбленої галявини, краще підбирати покриття з мінімальною необхідністю догляду. Одним з найкращих варіантів є садово-парковий газон. Це досить поширений вид покриття, який не вимагає особливого догляду, стійкий до витоптування, швидко відновлюється. Підходить для активного використання, по такому покриттю можна бігати, часто ходити. Як правило, ним засівають всю територію.

Можна посадити газон на ділянці кількома способами. Це може бути рулонне покриття або посів трав’яної суміші.

Укладання рулонного покриття відрізняється високою вартістю рулонів та трудомістким процесом.

Вибираючи спосіб посадки газону, краще віддати перевагу посіву насіння. При правильному догляді за покриттям, можна отримати щільний газон вже за кілька місяців.
Що потрібно знати перш, ніж посадити газон?

 

Своєчасний полив
Перед посадкою насіння, потрібно подбати про організацію автоматичного поливу. Будь-який вид покриття потребує зрошення. Від нього залежить якість і темпи росту злакових культур. Нерегулярні поливи призводять до пошкодження трав’яного покриття, на відновлення якого знадобиться кілька місяців. Автоматичні системи поливу, які представлені на сайті http://polivaem.com.ua/, важливі і в перші тижні після посіву насіння. Для отримання гарного газону, зрошення потрібно проводити три рази на добу, норма витрати води на 1 сотку до 100 л води.
Підбір насіння
Якщо стоїть мета отримати однорідний за кольором газон, то потрібно висівати насіння одного виду трави. Використання суміші дасть плями на покритті різного кольору і структури. Економити на насінні не варто. Хороші та якісні насіння гарантують гарне і щільне покриття.
Етапи посадки покриття

 

Найкращим часом для посіву насіння є весна. Повітря достатньо прогрівається, але ще немає літньої спеки, що забезпечує хороший ріст газону. Можна посіяти насіння і восени, коли повітря ще досить тепле.
Готуємо грунт до садіння
Перед початком робіт ділянку потрібно відчистити від наявних непотрібних насаджень: старих дерев, пнів та сміття. По всій площі розкидують комплексні добрива, розпушують поверхню грунту на глибину до 10 см, вирівнюють землю граблями. Для одержання рівномірного покриття після розпушування грунт необхідно добре змочити. Коли грунт осяде і ущільниться, верхній шар підсохне, потрібно повторно пройтися граблями по всій площі ділянки.
Посів насіння
Висівати насіння краще вручну, таким чином, шар вийде більш рівномірним. Рухатися потрібно в різних напрямках по всій площі ділянки. Посіяне насіння загортають у грунт на 1 см. Для цього використовують граблі, намагаючись не сильно зрушувати землю. Потім насіння коткують катком і встановлюють полив.
Полив
З моменту посадки і до утворення газону полив потрібно проводити 3 рази в день. На 7 – 10 день з’являється трава і норму зрошення знижують. Частота зрошення кілька разів на добу, до утворення калюж.
Косіння
Виростити гарний газон своїми руками без косіння неможливо. Перше скошування проводять через місяць після появи газону, до цього моменту висота трав’яного покриву повинна досягти 50 мм. Покіс проводять тільки по сухому грунті. Регулярне скошування стимулює ріст трави убік. Проводити процедуру потрібно кожні три дні.
Добриво для газону
Покриття потребує добрива з високим вмістом азоту. У перші місяці вирощування рекомендується використовувати селітру, надалі підживлення проводять з використанням сечовини. При інтенсивному рості трави, більше 30 мм за три дні, добрива не застосовують.
Боротьба з бур’янами
Разом із газонним покриттям проростають і бур’яни. Для знищення бур’янів, за місяць до посіву насіння площу ділянки можна полити гербіцидами суцільної дії. Після появи газону ділянку обробляють ще раз, застосовуючи препарати вибіркової дії, які не шкодять газону.