Як подолати страх перед пологами

Існує думка, що чим менше майбутня мама знає про те, як проходять пологи, тим менше вона буде боятися їх. І навпаки, якщо подруги, які народжували будуть розповідати «страшилки», то вона буде мучитися від сумнівів і страхів. У більшості випадків відсутність повної інформації викликає паніку. Це може перешкоджати нормальним пологам.

 

 

Нерідко виходить так, що якщо майбутня мама себе налаштувала на болісні, важкі пологи, то саме так і відбувається. Але якщо вона задовго до пологів дізнається, як проходять пологи, отримає повну інформацію про них і свідомо підійде до даного явища, то вироблене позитивне ставлення дасть можливість полегшити біль.

 

 

Для отримання необхідних знань про пологи бажано відвідувати спеціальні курси. Туди можна ходити разом з чоловіком. Ці знання допоможуть жінкам подолати страх, а чоловіки, які бажають бути присутніми при пологах, будуть знати, як треба себе вести.

 

 

О-чем-должна-знать-будущая-мама2

Більшість жінок, які народжують перший раз мучаться сумнівами: «Чи зможу я впоратися з переймами? Як будуть проходити пологи?»Щоб пологи були благополучними, треба позбутися страху. Адже страх завжди провокує негативні емоції, а вони становлять небезпеку і для мами, і для малюка.

 

 

Психотерапія допомагає керувати страхом. Треба навчитися релаксувати. Розташуйтеся в теплій кімнаті. Вона не повинна бути занадто освітленою. Ляжте на спину, покладіть вздовж тіла руки і закрийте очі. Спочатку зосередьте увагу на диханні. Зверніть увагу, як дихання спочатку наповнює тіло, а потім виходить з нього. Постарайтеся навчитися розслабляти все тіло. Свої дії почніть з правої стопи. Потім перейдіть до лівої стопи. Потроху можна розслабляти ікри ніг, м’язи стегон, таза, спини. Після цього розслабте праву руку, потім ліву, потім розслабте шию та обличчя. Глибоко вдихніть. Ви відразу відчуєте, що тіло стало м’яким і розслабленим. Подібні вправи допоможуть зменшити страх.

 

 

Релаксація є хорошою альтернативою транквілізаторам і препаратам, які розслаблюють м’язовий тонус. У вас зникне головний біль, страх, вас покине відчуття неспокою і покращиться сон.

 

 

Якщо ви будете відвідувати психолога, то у вас з’явиться можливість навчитися десентизації. Вона сприяє осмисленню ситуації, яка лякає і повертає психологічну стійкість.

 

 

Хороший психолог допоможе вам позбутися страху.