Як подбати про малюка і уникнути його травм?

За статистикою, серед дитячих захворювань, дитячий травматизм знаходиться на одному з перших місць. Більшій небезпеці, в порівнянні з сільськими дітьми, піддаються діти, які проживають в місті. Вважається, що вони живуть в надзвичайно небезпечному середовищі. Причина цього не тільки скупченість міських забудов, велика кількість транспорту і на дорогах, і у дворах. Дитину навіть вдома підстерігає безліч небезпек.

images-7Електронагрівальні прилади, гострі предмети та ліки в доступних місцях — це і безліч інших чинників можуть служити ризиком для дитини. Здавалося, малюк, ще зовсім недавно, не зміг би дістатися в небезпечне для нього місце, але отримав травму тільки тому, що дорослі недооцінили його здатності і можливості. Вивчаючи і досліджуючи навколишній світ, він подолав усі перепони і дістався до гострих предметів, електричних приладів, виробів зі скла. Заборони, які він чув раніше, тільки розбудили в ньому інтерес і цікавість.

Тому, коли дитина ще зовсім маленька, батьки займаються створенням безпечного будинку. З чого слід створювати безпечний для дитини будинок? Звичайно, з її іграшок, її ліжечка, стільчика, столика і всіх предметів, які для неї купуються. Уважному розгляду і ревізії підлягають все, що дитині дозволяється брати в присутності батьків, а також ліки та інші небезпечні речовини, які для дитини повинні бути недоступними, навіть якщо з ним завжди знаходяться і стежать за його безпекою дорослі.

Ще один шлях створення безпечного будинку — це придбання сучасних пристосувань для обмеження попадання дитини в небезпечні зони. У багатьох сім’ях купують захисні бар’єри для ванни, сходів, дверей або всілякі блокуючі пристрої для дверей холодильників і шаф, висувних ящиків і електричних розеток. Ринок сьогодні пропонує безліч захисних предметів.

Але, незважаючи на всі ці різноманітні винаходи дорослих, травми дітей трапляються там, де і припустити ні фахівці, ні батьки не змогли б, а дитяча винахідливість і кмітливість вражає досвідчених дорослих. Напевно тому, що небезпеки дитину будуть підстерігати і в більш пізньому віці, потрібно до малюка з малих років донести інформацію про наслідки ризикованої поведінки і виховати в ньому почуття небезпеки.