Як почати правильно харчуватися?

Сьогодні своєрідним трендом є ведення здорового способу життя, основою якого є правильне харчування. Що ж таке — збалансований раціон і за якими принципами він підбирається?

shag_navstrechu_zdorovyu_01Збалансований раціон: як почати правильно харчуватися?

Отже, ви вирішили відмовитися від згубних звичок і шкідливого харчування і перейти на здорове харчування, але з чого почати? З цим питанням обов’язково зіткнеться кожен, хто тільки починає формувати у себе здорові звички. Розповімо, як крок за кроком вибудувати свою систему харчування. Тако радимо пройти курс дієтології онлайн, не гаючи часу.

Крок 1: похід до лікаря

Не варто починати правильно харчуватися за порадами з Інтернету, там знаходиться багато псевдоекспертів, які розповідають про «корисне» харчування, а самі не мають уявлення що це таке, або вони максимально узагальнені й не враховують індивідуальних особливостей людини. Для початку необхідно зібрати анамнез про стан вашого здоров’я, вивчивши вашу медичну карту і при необхідності пройти обстеження. Лікар на підставі певних даних підбере вам індивідуальний раціон і режим харчування.

Крок 2: аналіз щоденного меню

Найпростіше, що треба зробити — завести зошит і записувати весь свій раціон харчування за часом прийому їжі, а також що ви пили. Далі в кінці тижня потрібно буде проаналізувати своє меню і надалі виключити або додати певні продукти харчування та напої. Такий підхід дозволить вам навчитися більш осмислено підходити до кожного прийому їжі та контролювати себе під час перекусів.

Крок 3: збалансуйте меню

Ви можете їсти все, що завгодно, в тому числі дозволити собі солодку або жирну їжу. Головне, щоб ці ласощі не вибивалися із загальної системи розподілу білків, жирів і вуглеводів.

Крок 4: розберіться з солодощами в меню

Якщо ви ласун, то відмовитися від солодощів вам буде практично неможливо, але ось включити в раціон «правильні» солодощі можна. До таких солодощів відносяться всі фрукти, саморобні цукерки із сухофруктів і горіхів, ягоди. Ці ласощі також містять цукор, але природний, який краще засвоюється і меншою мірою призводить до набору зайвої ваги. Незабаром ви зрозумієте, що такими солодощами можна замінити кондитерські ласощі, до складу яких входить цукор, вони не викликають почуття тривалого насичення, і вже буквально через годину хочеться повторити прийом їжі.

Крок 5: підрахунок калорій

Це відноситься не тільки до тих людей у яких є надлишкова вага, але також і до тих, хто має вагу меншу, ніж необхідно, а також і до тих, у кого нормальна вага, бо кількість щодня споживаних калорій має гармоніювати з витратою енергії. Кількість калорій безпосередньо залежить від вашого способу життя. Для початку визначте свою норму калорій, вам потрібно буде порахувати всі спожиті калорії за день, скориставшись щоденником.

Крок 6: додавання в раціон вітамінів і мікроелементів

Практично кожен чув про біологічно активні добавки, в яких міститься певний раціон вітамінів або мікроелементів. Але мало хто знає, що без обстеження даний тип  засобів приймати вкрай небезпечно, бо ви не знаєте яких елементів в організмі забагато, а яких замало, відповідно. Якщо бездумно почати приймати ці препарати, то можна витіснити ті мікроелементи та вітаміни, яких у вас і так не вистачає і наростити ті, які в надлишку. Тут без лікаря не обійтися — потрібно як мінімум здати аналіз крові. Не варто самостійно призначати собі таке «лікування», навіть якщо препарати безрецептурні і не відносяться до лікарських засобів. Якщо лікар не діагностував захворювання, то він підбере добавки, які підійдуть вам.

Висновок

Правильне харчування — це ціла система. Не можна просто так відмовитися від солодкого або жирного і назвати нове меню «правильним харчуванням». Тільки грамотний підхід з розумінням процесу дозволить вам харчуватися так, щоб зберегти молодість, здоров’я і красу.