Як почати давати прикорм дітям?

Зазвичай першим прикормом, який вводять в раціон дитини, є каші. На жаль, їх смак не завжди подобається дітям. Смаки у всіх малюків різні. Непогано було б привчити дитину до найрізноманітніших каш, але протягом одного годування слід пропонувати не більше одного нового виду їжі. Краще розбавляти кашу якимось знайомим для дитини напоєм, наприклад материнським молоком або штучною молочною сумішшю. Якщо ви починаєте з каш, то непогано для початку розбавляти їх трохи більше, ніж вказано в інструкції на упаковці. Для дитини їжа такої консистенції більш знайома, і її легше ковтати. Крім того, багато маленьких дітей не люблять занадто густу в’язку їжу. В такому випадку на допомогу до нас приходять готові сухі суміші. Однак треба індивідуально підходити до вибору даного продукту, слід віддати перевагу тільки перевіреним продуктам, адже здоров’я вашої дитини важливіше всіх грошей світу.

340dab50115cd28f856fb2a5eba46197_800x600Раціон харчування малюка до року залежить від його віку та наявності молока у мами. Малюк в цей час активно росте, у нього відбувається формування багатьох систем і органів. Грудне вигодовування — ідеальний варіант. Але процес лактації може не тільки перерватися, але і навіть не розпочатися. Фахівці стверджують, що грудне молоко необхідне дитині хоча б протягом трьох місяців після народження.

Пару десятиліть назад малюків вигодовували рідкою манною кашею, зараз це вже не в моді, так з чого починати прикорм дитини? Сухі каші, виготовлені спеціально для немовлят, містять залізо, якого зазвичай не вистачає в раціоні дітей. Але кишечник маленької дитини дуже погано пристосований до такого харчування. Сьогодні у продажу існує безліч сумішей, наближених до грудного молока жінки. Ви можете підібрати харчування для дитини, що містить прописані лікарем вітаміни або речовини, що дозволяють підняти у малюка імунітет.

Підбір суміші від краще здійснювати разом з педіатром. Після трьох місяців можна починати прикорм дитини, який до чотирьох місяців доводять до 100 мл в день. Корисними стравами є фруктові та овочеві пюре з груші, гарбуза, яблук, бананів і сливи. З п’яти місяців малюк може переварити кашу. Але варто пам’ятати, що нові продукти необхідно вводити поступово, спостерігаючи за реакцією організму дитини. Як тільки дитина звикне до однієї норми, поступово збільшуємо дозу.