Як побудувати відносини з дитиною?

Існує поширена помилка що з того моменту як батьки приводять дитину в дитячий садок їхня виховна місія повністю завершена. Але потрібно обов’язково цікавитися життям своєї дитини в дитячому садку. Причому потрібно цікавитися не формально: спала дитина в тиху годину або що вона їла на обід, а потрібно питати про те, як пройшов день малюка. А саме: що він дізнався нового, що зробив, сподобалося це йому чи ні.

pravila-dlya-mamОбов’язково поцікавтеся у педагогів про досягнення своєї дитини. В основному у всіх дитячих садках часто проводяться виставки дитячих творчих робіт, ведуться робочі зошити з усіх видів діяльності, якими займаються діти, а в кінці місяця батькам надається інформація про те, що цікавого малюк зміг дізнатися, що зробив, чому навчився. Враховуйте обов’язково цю інформацію в ваших взаєминах з дитиною. Визначте, що цікаво вашій дитині і займіться спільною творчістю, це дасть можливість зблизитися та поговорити по душам.

Звичайно всі батьки переживають за своїх дітей і це дуже велика спокуса вторгнутися в життя дитини зі своїм життєвим досвідом в будь-яку конфліктну ситуацію самостійно без участі дитини. Ну, по-перше, це буде життєвий досвід батьків, а дитині необхідний свій. А по-друге — кращий спосіб донести до малюка будь-яку інформацію це подати її в ігровій формі. Так, наприклад, граючи з дитиною в сюжетно — рольові ігри батьки можуть розібрати будь-яку ситуацію, зрозуміти наскільки комфортно почуває себе дитина в даній ситуації і обстановці. Тим більше, що гра завжди цікава сама по собі ну а від батьків вимагається лише підтримувати цей інтерес.

Якщо ваша дитина зіткнулася з якоюсь проблемною ситуацією, найкраще буде спроектувати дану ситуацію у формі гри. Це дозволить батькам краще зрозуміти, що трапилося і які емоції дитина відчуває в даний момент а з іншого боку батьки зможуть непомітно в ігровій формі допомогти своїй дитині знайти вихід з ситуації, що склалася.

Не перевантажуйте свою дитину. Звичайно існують способи залучити, утримати ЇЇ увагу, але повірте якщо ваша дитина ходить в хороший дитячий садок вона за день отримує таку велику кількість інформації що, коли ви приходите ввечері додому не слід її навантажувати додатковими заняттями. Краще провести зайвий час разом.