Як побороти втому?

Хто з нас хоча б раз в житті  «не вмирав від втоми»? Мабуть, всім і кожному знайомий стан безсилля і слабкості, недосипання і сонливості. Але, втомлюємося ми всі по-різному і тому є свої причини, так як втоми існує кілька різновидів. Почнемо з приємної причини. Вона є результатом важкого фізичного навантаження і крім розбитості приносить душевне задоволення. Проходить вона швидко після невеликого відпочинку. А краще — сну на зручному матраці.

 

Наступний тип втоми — болюча. Тут говорить за себе сама назва і приємного в такій втомі нічого немає. Симптоми: «розбитість» у всьому тілі, втрата апетиту, млявість, температура. У цьому випадку, самі розумієте, справа зовсім не в роботі, а в хворобі, що починається, тому найкращою по радою тут стане якнайшвидший візит до лікаря.

 

 

kartinka294

Ще один варіант втоми — це реакція нашого організму на сварку або просто бурхливі події в житті, простіше кажучи, на стрес. Постійно хочеться прилягти на диван і нічого не бачити і не чути. Цей вид втоми небезпечніший за «болючу», бо саме він призводить згодом до хронічної форми стомлюваності і депресивних станів. Тобто, втома починає перетворюватися в справжнісіньку небезпечну хворобу. Як же уникнути такого стану? Лікарі і просто знаючі люди, поборовши свою хронічну втому, радять наступне:

 

 

Краще, звичайно, ще на початку шляху гарненько подумати про те, що ж насправді є причиною цього стану і, по можливості дещо змінити спосіб життя, уникаючи обставин, що викликають стрес. Ну і, як завжди, правила, які допоможуть подолати втому. Перше — це відпочинок і сон. Обов’язково спостерігайте за своїм організмом. Позіхання, неуважність, ріжуча біль в очах та інше, показують, що організму потрібно хоча б короткочасний відпочинок і, якщо є можливість подрімати хоча б кілька хвилин, ні в якому разі не ігноруйте її. Пункт другий — правильне харчування, що вимагає відмови від дієт. За ним слідує основа основ — розпорядок дня. І останній пункт — вміння розслаблятися в будь-яких умовах, коли це можливо. Хвилинку завжди можна помріяти про море або про щось неймовірно приємне і розслабляюче.